Aktualności

PKS LEPSZY OD REZERW ŚWITU

• autor: Wasu91, 2011-05-02 19:00

"MAJÓWKOWE PRZEŁAMANIE?"

W meczu XXII kolejki Ligi Okręgowej (gr. Warszawa II) PKS Radość pokonał na własnym boisku rezerwy Świtu Nowy Dwór Mazowiecki - 3:1. Bramki dla "Parafialnych" zdobyli: Michał Wąsowski, Maciej Wróblewski oraz Aleksander Graff.

Zwycięstwo w konfrontacji z rezerwami drugoligowca jest trzecią wygraną PKS-u w rundzie wiosennej obecnego sezonu. Dzięki sobotniej victorii nasz zespół zdołał przełamać passę trzech porażek z rzędu.

W najbliższą środę (04.05) nasz zespół zmierzy się z Wichrem Kobyłka. Liczymy, że PKS wygra kolejne spotkanie, które pozwoli "Parafialnym" pozostać na "zwycięskich torach".

----------> GALERIA ZDJĘĆ -  PKS vs ŚWIT II (35 zdjęć) <----------

źródło zdjęć: kartofliska.pl

----------> OCEŃ ZAWODNIKÓW <----------

(Bramka po bramce)

22'

(1 : 0)

W 22.minucie PKS objął prowadzenie. Autorem gola otwierającego wynik spotkania był Michał Wąsowski. Wychowanek PKS-u wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego innego wychowanka naszego klubu - Andrzeja Kocińskiego i strzałem głową skierował futbolówkę do bramki gości.

31'

(2 : 0)

Dziewięć minut po pierwszym trafieniu nasz zespół zdobył kolejną bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się debiutujący w podstawowym składzie PKS-u - Maciej Wróblewski. Były zawodnik Arki Gdynia wykorzystał błąd golkipera gości, którego zaskoczył zbyt wysoki "kozioł", do którego doszło w obrębie pola karnego rywali i skierował piłkę do pustej bramki. Asystę przy tym niecodziennym trafieniu naszego napastnika zaliczył Adam Zagórny.

52'

(2 : 1)

W 52.minucie padła kolejna bramka z cyklu tych rzadko spotykanych na piłkarskich boiskach, która do "znudzenia" przypominała gola z 31.minuty. Ponownie w roli głównej byli bramkarz i napastnik, tyle tylko, że tym razem z piłką "minął się" golkiper PKS-u - Piotr Walas, a gola z najbliższej odległości zdobył atakujący Świtu - Paweł Moskwa.

71'

(3 : 1)

Na dziewiętnaście minut przed zakończeniem spotkania "Parafialni" zdobyli trzeciego gola, którego autorem okazał się Aleksander Graff. Najskuteczniejszy, z aktualnie grających, zawodników PKS-u pokonał bramkarza rywali strzałem prawą nogą z "woleja". Trafienie "Alka" poprzedziła świetna indywidualna akcja Jakuba Łysika, który najpierw odzyskał piłkę na środku boiska, następnie przedryblował trzech rywali, a cały "rajd" zakończył bardzo dobrym podaniem w pole karne wprost na nogę napastnika z Radości.

79'

(3 : 1)

W 79.minucie spotkania obrońca Świtu II - Karol Szczepkowski został ukarany czerwoną kartką. Młody obrońca gości w trakcie przepychanki uderzył w twarz Macieja Wróblewskiego, za co został usunięty z boiska.

86'

(3 : 1)

Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry boisko w konsekwencji dwóch żółtych kartek opuścił - Maciej Wróblewski. Napastnik PKS-u pierwsze napomnienie uzyskał w trakcie przepychanki w 79.minucie, z kolei drugie "żółtko" ujrzał za próbę wymuszenia rzutu karnego.

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki

Bramki: Michał Wąsowski (22'); Maciej Wróblewski (31'); Aleksander Graff (71')  - Paweł Moskwa (52')

http://img132.imageshack.us/img132/3043/mnews41.jpg PKS Radość: Walas - Rutkowski http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (75' Niemczyk), Żółkowski , Rokicki, Zagórny - Hermanowski, Łysik, Wąsowski , A.Kociński - Wróblewski  , Graff