Aktualności

DWIE WYGRANE NA POŻEGNANIE A-KLASY

• autor: Wasu91, 2010-06-17 16:13

"OGÓRKI ZJEDZONE", A PROMNIK ROZBITY

Bardzo udanie sezon 2009/2010 zakończył zespół PKS Radość. W dwóch ostatnich kolejkach podopieczni trenera Grzegorza Sitnickiego odnieśli dwa zwycięstwa, pokonując kolejno Victorię Zerzeń - 2:1, oraz Promnik Łaskarzew - 5:1. Dzięki tym wygranym nasz zespół kończy sezon z bilansem 25 zwycięstw, odniesionych w 26 spotkaniach (w rundzie wiosennej PKS zdobył komplet 39 punktów).

---------------> Galeria zdjęć VICTORIA vs PKS <---------------

---------------> Galeria zdjęć PKS vs PROMNIK <---------------

Derbowe spotkanie PKS-u z Victorią, rozgrywane w ramach XXV kolejki A-klasy, w trakcie pierwszych czterdziestu pięciu minutach bardzo rozczarowało. Gra na specyficznym boisku w Zerzniu pozbawiona była finezji. Brakowało klarownych sytuacji bramkowych. Obydwa zespoły starały się grać z pominięciem środkowej strefy boiska, zagrywając "długie piłki" w pole karne rywali. W pierwszej połowie PKS zdołał tylko raz, za sprawą uderzenia Aleksandra Graffa, poważnie zagrozić bramce drużyny z Zerznia. Niestety strzał napastnika PKS-u pewnie wyłapał golkiper Victorii.

Na drugą połowę trener Sitnicki desygnował do gry trzech nowych zawodników: Daniela Zdzieszyńskiego, Kacpra Miciaka i Kamila Kucharskiego. Zwłaszcza wejście tego pierwszego znacząco ożywiło grę PKS-u. Już pięć minut po przerwie Daniel bliski był zdobycia pierwszego gola w meczu. Jednak jego strzał zatrzymał się na poprzeczce bramki rywali. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie na połowie gospodarzy. Nasz zespół osiągnął przewagę, której nie potrafił przełożyć na zdobycz bramkową. Trzy strzały z dystansu Kamila Kucharskiego, kończyły się dobrymi interwencjami bramkarza Victorii. W 60.minucie gola, po rzucie rożnym, jeden z pomocników gospodarzy uderzeniem głową zaskoczył Pawła Sędka i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Pechowo stracona bramka, która z przebiegu gry nie należała się gospodarzom, nie wybiła z "uderzenia" zawodników PKS-u. Już pięć minut później nasz zespół zdołał doprowadzić do remisu. Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Kamila Kucharskiego, na bramkę strzałem głową zamienił Daniel Zdzieszyński. Ze stratą gola nie potrafił pogodzić się bramkarz Victorii. Chwilę po puszczonej bramce zaczął mocno protestować, chcąc wmówić sędziemu głównemu, że piłka wpadła przez dziurę w siatce, którą chwilę wcześniej zrobił sam golkiper. Na szczęście arbiter pozostał nie wzruszony na przebiegłą próbę oszustwa i ostatecznie uznał bramkę. W kolejnych minutach PKS w dalszym ciągu atakował. Bliscy zdobycia drugiej bramki dla naszego zespołu byli ponownie Kamil Kucharski i Daniel Zdzieszyński, jednak ich strzały były niecelne. W 78.minucie w polu karnym gospodarzy faulowany był Jakub Łysik. Sędzia bez chwili namysłu wskazał na "wapno". Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Kamil Kucharski. Niestety uderzenie Kamila, w środek bramki, wyczuł bramkarz Victorii i interweniując nogami zapobiegł stracie gola przez swój zespół. W 80.minucie w miejsce Michała Hylińskiego na plac gry wszedł Konrad Kryśkiewicz. Ta zmiana okazała się przysłowiowym "strzałem w 10-stkę". W trzeciej minucie doliczonego czasu gry popularny "Kondzio" zdobył gola, który przesądził o wyjazdowym zwycięstwie PKS-u, a także niemal do zera zmniejszył szansę Victorii na awans do Ligi Okręgowej. Ostatecznie ta szansa zniknęła kilka godzin później, kiedy Promnik Łaskarzew wygrał swoje spotkanie z Orłem Parysów, przez co podobnie jak nasz zespół mógł cieszyć się z bezpośredniego awansu.

Wspomniana ekipa z Łaskarzewa w ostatni weekend przyjechała do Radości by rozegrać mecz ostatniej, XXVI kolejki. W jesiennym spotkaniu obydwu zespołów Promnik zdecydowanie pokonał nasz zespół, bowiem na swoim boisku wygrał aż 5:0. To sprawiło, że nasz zespół do spotkania zamykającego rozgrywki ligowe w sezonie 09/10 podszedł z chęcią odniesienia równie wysokiego zwycięstwa. Dodatkowym smaczkiem tego spotkania była rywalizacja o tytuł króla strzelców całej ligi. Przed ostatnią serią gier klasyfikacji snajperów przewodniczył napastnik Promnika – Cezary Jóźwicki, który o jedno trafienie wyprzedzał zawodnika PKS-u – Daniela Zdzieszyńskiego.

Od początku spotkania inicjatywę przejął PKS. W pierwszym kwadransie przed szansą zdobycia bramki stanęli Jakub Łysik i Kamil Kucharski, jednak ich strzały nie zaskoczyły bramkarza rywali. Na pierwszego gola kibice PKS-u musieli czekać do 22.minuty. Wtedy to Daniel Zdzieszyński uprzedził, starającego się interweniować w powietrzu golkipera Promnika i strzałem głową skierował futbolówkę do bramki gości. W 31.minucie Daniel zaliczył drugie trafienie, wykorzystując dogranie Michała Hylińskiego. Nie był to koniec popisów strzeleckich najlepszego strzelca PKS-u. W końcowych minutach pierwszej odsłony Daniel dołożył kolejne dwa trafienia, które przesądziły, nie tylko o końcowym wyniku spotkania, ale także o jego ostatecznym triumfie w klasyfikacji na króla strzelców ligi.

W drugiej połowie gra bardziej się wyrównała. Zawodnicy Promnika w tej części kilka razy groźnie uderzali na bramkę PKS-u strzeżoną przez Pawła Sędka. Jedną ze stworzonych sytuacji zdołali nawet zamienić na gola. Podobnie jak w meczu z Victorią nasz zespół stracił bramkę po rzucie rożnym. Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych trenera Sitnickiego. W 79.minucie piątą, jednocześnie ostatnią w sezonie bramkę dla PKS-u zdobył Piotr Hermanowski. Przy tym trafieniu asystą, poprzedzoną indywidualną akcją popisał się Daniel Zdzieszyński.

Ostatecznie PKS, w ostatniej kolejce sezonu 09/10, pokonał vice-lidera z Łaskarzewa – 5:1. Nasz zespół zakończył rozgrywki A-klasy na 1.miejscu w ligowej tabeli, z bilansem 25 zwycięstw i 1 porażki.