Aktualności

PKS PONOWNIE NA OKRĘGOWYM FRONCIE!!!

• autor: Wasu91, 2010-06-04 18:11
"WISŁĄ BEZPOŚREDNIO DO OKRĘGÓWKI"

W meczu XXIV kolejki A-klasy PKS Radość pokonał w Dziecinowie, miejscową Wisłę - 4:2. Dzięki temu zwycięstwu nasz zespół na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zapewnił sobie bezpośredni awans do Ligi Okręgowej.

---------------> Galeria zdjęć WISŁA vs PKS <---------------

---------------> Oceń zawodników <---------------

Spotkania w których stawką jest przypieczętowanie awansu bardzo często nie są łatwe dla drużyny, która o ten cel walczy. Zawodnicy czują, że są bardzo blisko osiągnięcia tego, o co przez cały sezon walczyli. To sprawia, że zazwyczaj w takich meczach zespół, który musi wygrać nie pokazuje pełni swoich umiejętności. Przykładem może być obecnie panujący mistrz Polski - Lech Poznań, który w meczu Zagłębiem Lubin nie zaprezentował się zbyt dobrze, ale mimo to wygrał i może teraz cieszyć się z tytułu. Podobnie było w ostatnią środę w Dziecinowie. Zawodnicy PKS-u długo męczyli z presją, jednak ostatecznie przełamali się i zdołali wygrać wyjazdowe spotkanie.

Od początku spotkania mocno zmotywowani zawodnicy PKS-u "rzucili się" na swojego rywala. Już w trakcie pierwszych trzech minut spotkania dwukrotnie bliski pokonania bramkarza rywali był Daniel Zdzieszyński. Niestety najlepszy strzelec PKS-u w obydwu sytuacjach nie zdołał znaleźć drogi do bramki Wisły. W kolejnych minutach spotkanie się wyrównało. Na boisku, które bardziej przypominało bagno niż plac gry, wiele było walki i ostrych wejść. Murawa, chociaż trudno ją tak nazwać, uniemożliwiała jakąkolwiek grę "piłką". Obie drużyny starały się grać z pominięciem środkowej części boiska, która była w tragicznym stanie. Gospodarze zagrożenie pod bramką Pawła Sędka stwarzali jedynie po stałych fragmentach gry. Po jednym z takich dośrodkowań bliski pokonania naszego golkipera był napastnik Wisły, jednak jego strzał zatrzymał się na poprzeczce. Zawodnicy PKS-u starali się zaskoczyć bramkarza rywali strzałami z dystansu. Niestety uderzenia Jakuba Łysika i Michała Hylińskiego były niecelne. Na przerwę oba zespoły schodziły z zerowym dorobkiem strzeleckim.

W przerwie trener Grzegorz Sitnicki przypomniał swojej drużynie o przedmeczowych założeniach, które ze względu na bardzo ciężką murawę musiał nieco zmodyfikować. Do tych ustaleń, nasz zespół zastosował się bardzo szybko. W 50.minucie Daniel Zdzieszyński wyprowadził PKS na prowadzenie, finalizując swoją indywidualną akcję. Na kolejne trafienie swoich ulubieńców kibice z Radości musieli czekać do 68.minuty. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Michał Hyliński. Mimo straty dwóch bramek ambitnie grający gospodarze dążyli do zdobycia gola kontaktowego. Swój cel osiągnęli w 74.minucie, kiedy jeden z napastników gospodarzy pokonał Pawła Sędka. Odpowiedź naszego zespołu była bardzo szybka. W 77.minucie gola numer 31 w sezonie zdobył Daniel Zdzieszyński, dzięki czemu ma tyle samo bramek, co lider klasyfikacji strzelców w A-klasie. Na siedem minut przed końcem spotkania kolejnego gola dorzucił wychowanek PKS-u  - Andrzej Kociński. Radość Andrzeja ze zdobytej bramki nie trwała jednak zbyt długo, gdyż minutę później popularny "Kot" niefortunnym strzałem skierował piłkę do własnej bramki, czym ostatecznie ustalił wynik spotkania. Ostatecznie PKS pokonał w Dziecinowie, miejscową Wisłę  - 4:2 i zapewnił sobie awans do Ligi Okręgowej, do wraca po dwuletniej przerwie.

Po meczu przyszedł czas na radość Radości, która z Dziecinowa przeniosła się do klubowego budynku PKS-u. Tam wszyscy zawodnicy z szerokiej kadry wraz z prezesem i sztabem szkoleniowym świętowali awans do Ligi Okręgowej.

Aktualnie przed PKS-em pojedynek derbowy z Victorią Zerzeń. To spotkanie po prostu trzeba wygrać. Rywale z Borkowa, którzy zostali zdeklasowani w jesiennym meczu obydwu drużyn są rządni rewanżu. Z pewnością zagrają o zwycięstwo, bo tylko taki wynik pozwala im pozostać w grze o awans. My liczymy, że w niedzielę ta "gra" zostanie przez PKS boleśnie przerwana.

Wielkie Derby Wawra, czyli pojedynek PKS-u z Victorią już w niedzielę (06.06). Spotkanie zostanie rozegrane na boisku w Zerzniu. Początek zaplanowano na godz. 13.00

A-klasa, gr. Warszawa II
XVIII Kolejka

(Śr) 02.06  g. 17.30 (Dziecinów, Stadion)

2:4

WISŁA DZIECINÓW                                  PKS RADOŚĆ

Bramki: Daniel Zdzieszyński (50'), (77'); Michał Hyliński (68'); Andrzej Kociński (83')

http://img132.imageshack.us/img132/3043/mnews41.jpg PKS Radość: Sędek - Domaszewski, Szczęsny, Żółkowski, Graff http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (55' Hermanowski) - Hyliński http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (70' D.Bochenek), Rybak,  Łysik, Warakomski, A.Kociński http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif Zdzieszyński http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif