Aktualności

"DWÓJKA" BLIŻEJ A-KLASY

• autor: Wasu91, 2010-05-20 23:57
"VULCAN ZNOWU W KRYZYSIE"

W hitowym meczu XVII kolejki B-klasy II zespół PKS-u Radość pokonał na własnym boisku drużynę Vulcanu Wólka Mlądzka - 3:1. Decydujące o wyniku dwie bramki nasza ekipa zdobyła w trakcie ostatnich dziesięciu minut spotkania.

---------------> Galeria zdjęć PKS II vs VULCAN <---------------

Dla "Rezerwistów" spotkanie z Vulcanem, było przysłowiowym "meczem o 6 punktów". Zwycięstwo oznaczało przeskoczenie rywali w ligowej tabeli oraz duży krok w kierunku A-klasy.

Początek spotkania pokazał jednak, że wywalczenie kompletu punktów przez "Dwójkę" nie będzie łatwym zadaniem. Rywale grali bardzo ambitnie, przez co nasz zespół z trudem stwarzał sobie sytuacje bramkowe. Mimo tych trudności, w kolejnych minutach pierwszej części gry, nasi zawodnicy zdołali kilkukrotnie zagrozić bramce strzeżonej przez bramkarza rywali. Szczególnie bliscy zdobycia bramki byli Kamil Kucharski i Konrad Kryśkiewicz, jednak ich kilkukrotne próby były nieskuteczne. Po okresie pierwszych trzydziestu minut, w których przewagę miał PKS II do głosu doszli zawodnicy z Wólki Mlądzkiej. W 31.minucie, wprowadzony chwilę wcześniej zawodnik, płaskim strzałem z 18.metra pokonał Michała Sujkowskiego i zdobył bramkę otwierającą wynik spotkania. Po straconej bramce nasz zespół próbował szybko odrobić straty. Jednak do końca pierwszej połowy więcej bramek już nie padło i to Vulcan schodził na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

W przerwie trener Grzegorz Sitnicki dokonał dwóch zmian w naszym zespole. Na boisko weszli Robert Warakomski i Daniel Zdzieszyński. Długo na efekty tych zmian kibice PKS-u nie musieli czekać. Już w pierwszej akcji po wznowieniu gry popularny "Warak" dośrodkował na głowę do Daniela, a ten w ekwilibrystyczny sposób skierował futbolówkę do siatki. W kolejnych minutach nasz zespół nie zwalniał tempa swojej gry. W 59.minucie po dobrej akcji prawą stroną boiska Jakuba Rosińskiego bliski pokonania golkipera Vulcanu był Kamil Kucharski, jednak jego strzał był minimalnie niecelny. W następnych minutach, pomimo kilku szans bramkowych, m.in: Daniela Zdzieszyńskiego i Roberta Warakomskiego, "Dwójka" nie potrafiła znaleźć drogi do bramki rywali. Co więcej to Vulcan był bliski ponownego wyjścia na prowadzenie, jednak strzał z rzutu wolnego zawodnika gości, na poprzeczkę sparował bramkarz PKS-u - Michał Sujkowski. Mimo upływającego czasu nasz zespół w dalszym ciągu dążył do zdobycia bramek decydujących o wyniku spotkania. Ta sztuka udała się "Rezerwistom" dopiero w ostatnich dziesięciu minutach spotkania. W 81.minucie dobrą akcję prawą stroną boiska przeprowadził, wprowadzony w drugiej części gry, Tomasz Radomski. Po ograniu obrońcy "Joker" dośrodkował piłkę w pole karne. Tam zamykający akcję, kolejny rezerwowy, Daniel Bochenek przytomnie zgrał piłkę na szesnasty metr do Kamila Kucharskiego, a ten strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza gości. W 87.minucie ekipę z Wólki Mlądzkiej ostatecznie pogrążył Tomasz Radomski, który swoją bramką ustalił końcowy wynik spotkania.

Cieszą kolejne trzy punkty, które zbliżają "Dwójkę" do A-klasy. Tym bardziej, że wywalczone w meczu, który nie układał się dobrze dla naszej drużyny. Trzeba pochwalić także rywali, którzy z taką grą i zaangażowaniem spokojnie mogą myśleć o urwaniu punktów zespołom z Maciejowic i Glinianki.

W najbliższy weekend "Rezerwiści" pauzują. Najbliższy mecz "Dwójka" zagra dopiero w niedzielę (30.05). Wtedy na własnym boisku podejmie zespół Klubu Sportowego Puznówka.

B-klasa, gr. Warszawa II
XVII Kolejka

(Śr) 19.05  g. 17.00 (Radość, ul.Wielowiejska)

3:1

PKS II RADOŚĆ                                        KS VULCAN

Bramki: Daniel Zdzieszyński (46'); Kamil Kucharski (81'); Tomasz Radomski (87');

http://img132.imageshack.us/img132/3043/mnews41.jpg PKS II Radość: Sujkowski - Domaszewski , Miciak, Żółkowski , Rosiński  - Pędich http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (46' Warakomski), S.Gregorczyk , Łysik http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (46' Zdzieszyński http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif), Wąsowski http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (67' D.Bochenek), Kucharski http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif - Kryśkiewicz http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (70' Radomski http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif)

B-KLASA (czołówka ligowej tabeli)

1. Wisła Maciejowice         19  66-25   45

2. PKS II Radość            18  81-26   40

3. KS Glinianka                16  42-17   36

4. Vulcan Wólka Mlądzka    17  62-27   36

kolejno: miejsce w tabeli, herb, nazwa drużyny, liczba rozegranych spotkań, bilans bramek, punkty