Aktualności

16 ZWYCIĘSTWO PKS-U W SEZONIE

• autor: Wasu91, 2010-04-26 12:47
JÓZEFOVIA II "ROZBITA" W RADOŚCI

Bardzo udanie w pierwszym, wiosennym meczu przed własną publicznością zaprezentował się PKS Radość. W meczu XIX kolejki A-klasy nasz zespół pokonał rezerwy Józefovii Jóżefów - 6:0.

---------------> Galeria zdjęć PKS vs JÓZA II <----------------------

Dla obydwu zespołów sobotni mecz był drugim rozgrywanym w ciągu trzech dni. Tak napięty terminarz jest spowodowany zaległościami związanymi z tragicznymi wydarzeniami ze Smoleńska. Z pewnością w lepszych humorach po środowych meczach byli nasi zawodnicy, którzy wysoko pokonali Rokolę. Z goła inne nastroje panowały w obozie Józefovii. Poniesiona porażka w meczu z bezpośrednim rywalem do walki o utrzymanie AON-em Rembertów - 3:2, sprawiła, że drugi zespół popularnej "Józy" zmuszony jest szukać punktów w każdym meczu, aby uniknąć degradacji do B-klasy.

Już pierwsze minuty spotkania na stadionie w Radości pokazały, że o poprawienie dorobku punktowego zawodnikom z Jóżefowa będzie niezwykle ciężko. W 5.minucie PKS objął prowadzenie. Dobre podanie Andrzeja Kocińskiego, po wcześniejszym dobrym odbiorze "Kota", na bramkę zamienił najlepszy strzelec naszej drużyny - Daniel Zdzieszyński. Nie był to koniec popisów strzeleckich bardzo aktywnego w całym meczu Daniela. Już w 25.minucie - aktualnie drugi snajper A-klasy - zdobył swoją drugą bramkę w meczu. Asystą przy tym golu popisał się bramkarz PKS-u - Paweł Sędek. Nie był to koniec goli w pierwszej części gry. Pięć minut przed przerwą prowadzenie zespołu z Radości podwyższył Andrzej Kociński, dzięki czemu nasz zespół na przerwę schodził z trzybramkową zaliczką.

W przerwie trener Grzegorz Sitnicki dokonał dwóch zmian. Na boisko weszli Piotr Hermanowski i Kacper Dominik, dla którego był to debiut w pierwszym zespole PKS-u. W 50.minucie padła kolejna bramka dla naszego zespołu. Tym razem na listę strzelców wpisał się Jacek Pryjomski, który bezpośrednio z rzutu rożnego pokonał bramkarza Józefovii. Zgromadzeni na stadionie w Radości kibice w końcowym kwadransie mogli jeszcze dwukrotnie cieszyć się ze zdobytych bramek przez swoich ulubieńców. W 76.minucie swoją drugą, a piątą dla PKS-u bramkę zdobył Jacek Pryjomski, wykorzystując dobre dogranie Kacpra Dominika. Szósta i jak się później okazała ostatnia bramka w meczu padła na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem. Jej strzelcem okazał się Piotr Hermanowski, który w swoim drugim występie w barwach naszego zespołu, zdobył drugiego gola. Całą akcję bramkową zapoczątkował Daniel Zdzieszyński, który po ograniu trójki obrońców wyłożył Piotrkowi futbolówkę, a ten z bliskiej odległości pokonał golkipera rywali. Ostatecznie PKS pokonał Józefovię II - 6:0 i utrzymał się na pozycji lidera A-klasy.

Kolejnym rywalem PKS-u będzie Advit Wiązowna, któremu w ostatnich meczach się nie wiedzie (remis 0-0 z Wisłą i porażka 0-1 z Orłem). Mecz zostanie rozegrany w sobotę(01.05) na boisku we Wiązownie, początek godz. 16.30.

A-klasa, gr. Warszawa II
XIX Kolejka

(Sob) 24.04  g. 11.00 (Radość, ul.Wielowiejska)

6:0

PKS RADOŚĆ                                              JÓZEFOVIA II

Bramki: Daniel Zdzieszyński (5'), (25'); Andrzej Kociński (40'); Jacek Pryjomski (50'), (76'); Piotr Hermanowski (80')

http://img132.imageshack.us/img132/3043/mnews41.jpg PKS Radość: Sędek - Zagórny http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (46' Dominik), Szczęsny, Rybak, Graff - Warakomski, Rosiński,  Pryjomski http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif, Łysik, A.Kociński http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (46' Hermanowski http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif) -  Zdzieszyński http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif