Aktualności

PLANOWE ZWYCIĘSTWO

• autor: Wasu91, 2010-04-22 22:32
BEZ NIESPODZIANKI

Nie było niespodzianki w zaległym meczu XIV kolejki A-klasy, w którym dotychczasowy vice-lider PKS Radość podejmował "czerwoną latarnię" rozgrywek - Rokolę Otwock Wielki. Nasz zespół pokonał rywala - 6:0, dzięki czemu powrócił na szczyt ligowej tabeli.

Kto pamiętał pierwszy mecz obydwu zespołów, w którym PKS pokonał Rokolę aż 13:1 mógł być nieco zaskoczony początkiem spotkania, bowiem pierwszy kwadrans był wyrównany. Rokola zdobyła nawet bramkę, której ostatecznie sędzia nie uznał. W kolejnych minutach przewagę osiągnęli podopieczni trenera Grzegorza Sitnickiego. Niestety szwankowała skuteczność. Kilku dogodnych sytuacji nie wykorzystali kolejno: Aleksander Graff, Jacek Pryjomski i Jakub Łysik. Strzelecką niemoc naszej drużyny przełamał dopiero w 35.minucie Daniel Zdzieszyński, który wykorzystał podanie Jacka Pryjomskiego i wyprowadził PKS na prowadzenie. Do końca pierwszej części wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie spotkania nasz zespół atakował na bramkę, która znajdowała się na zdecydowanie "równiejszej" części boiska w Falenicy, dzięki czemu gra PKS-u była lepsza i bardziej płynna. W 55.minucie dobre dośrodkowanie z prawej strony na bramkę zamienił Jerzy Pędich. Nie minęło kolejne dziesięć minut, a PKS zwiększył swoje prowadzenie do różnicy już trzech bramek. Dobre prostopadłe podanie Adama Zagórnego wykorzystał Daniel Zdzieszyński i zdobył swoją drugą bramkę w meczu, która jednocześnie była już 17. trafieniem Daniela w obecnym sezonie. W 67.minucie za brutalny faul na Jakubie Łysiku do szatni odesłany został jeden z obrońców Rokoli. Pomimo gry w "10" drużyna z Otwocka Wielkiego starała się zdobyć choćby honorową bramkę. Jednak w nielicznych sytuacjach stworzonych sobie przez gospodarzy dobrze zachowywał się Paweł Sędek, broniący bramki PKS-u. W meczu z Rokolą w barwach naszego zespołu zadebiutowało dwóch nowych zawodników: Piotr Hermanowski (juniorzy KS Piaseczno) i Wojciech Dąbrowski (juniorzy PKS Radość). Szczególnie ten pierwszy może swój debiut zaliczyć jako bardzo udany, gdyż zdołał wpisać się na listę strzelców. Ostatecznie PKS pokonał Rokolę - 6:0, a ostatnie dwie bramki, które ustaliły wynik spotkania zdobyli Andrzej Kociński i Jacek Pryjomski.

Trzeba podkreślić dobrą postawę zawodników Rokoli, którzy dzięki zimowym wzmocnieniom tworzą na pewno dużo silniejszą ekipie niż ta, którą kibice z Otwocka Wielkiego mogli oglądać na jesieni.

Dzięki temu zwycięstwu, a także remisowi w meczu Promnika z Victorią, PKS powrócił na fotel lidera A-klasy i obecnie ma dwa punkty przewagi nad Promnikiem oraz cztery nad zespołem z Zerznia. Liczymy, że w tej roli nasz zespół pozostanie już do końca rozgrywek.

Kolejnym rywalem PKS-u będzie drugi zespół Józefovii. Mecz rozegrany zostanie już w sobotę (24.04) o godz. 11 na stadionie przy ul.Wielowiejskiej.

A-klasa, gr. Warszawa II
XIV Kolejka

(Śr) 21.04  g. 16.30 (Falenica, ul.Bysławska)

0:6

ROKOLA OTWOCK                                        PKS RADOŚĆ

Bramki: Daniel Zdzieszyński (35'), (64'); Jerzy Pędich (57'); Piotr Hermanowski (74'); Andrzej Kociński (80'); Jacek Pryjomski (85');

http://img132.imageshack.us/img132/3043/mnews41.jpg PKS Radość: Sędek - Zagórny, Szczęsny http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (79' Dąbrowski), Rybak, Rosiński - Pędich http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif, Pryjomski http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif, Łysik, Hyliński http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (65' A.Kociński http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif) -  Graff http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (68' Hermanowski http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif), Zdzieszyński http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif