Aktualności

TRUDNA PRZEPRAWA W CELESTYNOWIE

• autor: Wasu91, 2010-04-04 01:36
14 ZWYCIĘSTWO W SEZONIE

PKS Radość pokonał w wyjazdowym meczu XVI kolejki A-klasy Celestynowsko-Kołbielski Klub Sportowy Sokół - 2:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Michał Hyliński oraz Jacek Pryjomski.

Mecz drugiej z siódmą drużyną w tabeli od pierwszego gwizdka sędziego, notabene tego samego, który sędziował naszemu zespołowi zeszłotygodniowy mecz z Fenixem (p. Gardocki), był bardzo zacięty. Arbiter wiele razy musiał przerywać grę, co wpłynęło na małą liczbę sytuacji podbramkowych. Mimo tego obie drużyny w pierwszej połowie zdołały zdobyć po jednej bramce. Jako pierwszy na prowadzenie wyszedł nasz zespół. Dobrą dwójkową akcję Daniela Zdzieszyńskiego i Michała Hylińskiego na bramkę zamienił popularny "Hylik". Ambitnie grający zespół gospodarzy zdołał wyrównać na trzy minuty przed przerwą. Co więcej w doliczonym czasie pierwszej połowy, CKKS miał kolejną szansę na bramkę, jednak na wysokości zadania stanął bramkarz PKS-u – Rafał Wieczorek i zapobiegł utracie kolejnego gola przez nasz zespół.

Niekorzystny wynik sprawił, że zespół z Radości w drugiej połowie zagrał jeszcze bardziej agresywnie. CKKS został zepchnięty do defensywy, a nasza drużyna mogła dłużej rozgrywać piłkę. Niestety osiągniętej przewagi nie udawało się przełożyć osiągniętej przewagi na zdobycz bramkową. Dopiero w 70. minucie podopieczni trenera Grzegorza Sitnickiego zdołali ponownie wyjść na prowadzenie. Autorem bramki był Jacek Pryjomski, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie Roberta Warakomskiego. Trzeba tu podkreślić, że całą akcję bramkową, zapoczątkował wprowadzony w przerwie Aleksander Graff, który dobrym prostopadłym podaniem uruchomił na prawej flance "Waraka". W doliczonym czasie gry szansę na "ostateczne pogrążenie" zawodników CKKS-u miał Michał Hyliński, jednak nie zdołał on wykorzystać rzutu karnego. Do końca spotkania wynik się już nie zmienił, dzięki czemu PKS mógł dopisać kolejne trzy punkty na swoje konto. To zwycięstwo pozwala naszemu zespołowi utrzymać drugie miejsce w ligowej tabeli.

Warto wspomnieć także o kibicach CKKS-u, którzy przez całe spotkanie swoim głośnym dopingiem wspomagali swój zespół, a po zakończonym meczu podziękowali za grę także naszej drużynie.

W przyszłym tygodniu do Radości przyjedzie zespół Watry Mrozy, który aktualnie zajmuje 6.miejsce w ligowej tabeli. Mecz zostanie rozegrany w sobotę (10.04) o g.12 na boisku przy ul. Wielowiejskiej.