Odtwarzacz

Aktualności

PORAŻKA W KARCZEWIE (+ WYPOWIEDŹ TRENERA)

• autor: pksraadosc, 2016-02-10 23:20

Trzy dni po bezbramkowo zremisowanym meczu kontrolnym z Watrą Mrozy, "PKS-iacy" rozegrali drugi, zimowy test-mecz. Tym razem "Parafialni" zmierzyli się w Karczewie z miejscowym Mazurem.

Konfrontacja z czołowym zespołem IV ligi zakończyła się porażką naszego zespołu - 1:5 (1:1).

Na plus gra naszej drużyny w pierwszej połowie, kiedy to
"Biało-Zieloni" stworzyli sobie kilka bardzo dogodnych sytuacji bramkowych, jednak ponownie szwankowała skuteczność i tylko raz bramkarz Mazura został zmuszony do kapitulacji. Druga połowa, rozgrywana w bardzo ciężkich warunkach, to już dominacja Mazura. W poczynaniach naszych zawodników widać było duży ubytek sił i brak świeżości związany z ciężkimi treningami.

Kolejny sparing
PKS rozegra w najbliższą sobotę (13.02) z Unią Warszawa (LO, gr. Warszawa II - 5. miejsce). Mecz odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią wchodzącym w skład OSiR-u Bemowo (ul. Obrońców Tobruku 11). Początek o godz. 15:00.

W rozwinięciu newsa prezentujemy pomeczową wypowiedź trenera PKS-u - Mateusza Chmielewskiego, w której szkoleniowiec "Parafialnych" podsumowuje dzisiejszy mecz w Karczewie.

(Wypowiedź trenera Chmielewskiego w rozwinięciu)

Zima 2016
Sparing nr 2

(Śr) 10.02 g. 19.45 (Karczew, ul. Trzaskowskich 1 - boisko boczne)

5 : 1

(1 : 1)

Bramka: Aleksandr Orlov

http://img132.imageshack.us/img132/3043/mnews41.jpg PKS Radość (I połowa): Konrad Dudziński zmiana (30' Aleksander Klus) - Aleksandr Orlov, Michał Wąsowski, Krzysztof Romaszko, Sebastian Jarosiewicz - Marcin Kruk, Maciej Kocielnik, Jakub Bogusz, Antoni Orliński - Arkadiusz Milewski, Kazimierz Grotte  zmiana (20' Adrian Kamiński)

(II połowa): Aleksander Klus zmiana (60' Michał Szkatulnik) - Mateusz Frąckiewicz, Michał Wąsowski, Sebastian Jarosiewicz, Wojciech Dąbrowski - Antoni Orliński, Krzysztof Romaszko zmiana (60' Maciej Kocielnik), Jakub Bogusz, Adrian Kamiński - Arkadiusz Milewski, Zawodnik testowany

PKS-u Radość):
- Bardzo cieszy mnie dzisiejsza gra kontrolna z czołowym zespołem IV ligi, jakim jest Mazur Karczew. Pierwsza połowa to pokaz naszej nieskuteczności. Arek Milewski, oraz młody Marcin Kruk świetnie znajdowali się w dogodnych sytuacjach, które powinni zamienić na bramki. Ogólnie przez pierwsze 45 minut graliśmy z gospodarzami jak równy z równym. Jeszcze przed przerwą pierwszego gola w tym roku strzelił dla nas Alek Orlov.

Prosiłem chłopaków przed meczem by zagrali agresywnie i z wiarą we własne umiejętności. Dlatego pierwsza odsłonę meczu zapisujemy po stronie plusów. Po zmianie stron toczyliśmy walkę z boiskiem i fatalnymi warunkami atmosferycznymi. Mimo tych niesprzyjających okoliczności to Mazur zdobył cztery kolejne bramki i pokazał nam różnice miedzy ligą okręgową, a IV.

Przed nami jeszcze mnóstwo pracy, jednak jestem pewien, że jeżeli włożymy maksimum zaangażowania w trening, to będzie stać nas na dużo lepsze rezultaty niż ten dzisiejszy. Pierwsza połowa to dawka dużego optymizmu na dalszą część przygotowań.