OSTATNIE MECZE KONTROLNE

• autor: mck_wasu, 2013-04-12 15:30

"DOBRY PROGNOSTYK"

11, 12, 13, 14 i… starczy! Więcej sparingów "Parafialni" w czasie wydłużonych przygotowań do rundy wiosennej już nie zagrają.

W ostatnich tygodniach podopieczni trenera Ryszarda Brychczego zamiast rozgrywać pierwsze kolejki rundy rewanżowej w lidze okręgowej, nadal rywalizowali z rywalami w sparingach.

Efekty ostatnich sprawdzianów, są co najmniej obiecujące: 3 zwycięstwa, 1 remis, 0 porażek i bilans bramkowych 17:8, a na rozkładzie m.in. III-ligowy OKS Otwock i IV-ligowa Józefovia.

----------> GALERIA ZDJĘĆ - JÓZEFOVIA vs PKS (39 zdjęć) <----------

----------> GALERIA ZDJĘĆ - OKS vs PKS (15 zdjęć) <----------

----------> GALERIA ZDJĘĆ - OKS II vs PKS (13 zdjęć) <----------

(Więcej informacji o czterech ostatnich sparingach PKS-u w rozwinięciu)

23 marca PKS po raz drugi tej zimy spotkał się z Józefovią. Tym razem "Parafialni" pewnie pokonali rywala z Józefowa - 6:3 (w pierwszym meczu padł remis 1:1). Świetną skutecznością w tym meczu popisał się zwłaszcza kapitan PKS-u, Dominik Dukalski, który zaliczył hat-tricka. Z niezłej strony pokazał się też walczący o pierwszy skład Jakub Bogusz. Młody pomocnik strzelił bramkę, zaliczył asystę i wywalczył rzut karny. Wygrana z "Józą" została okupiona groźną kontuzją naszego podstawowego bramkarza Jana Szczęsnego. Jeden z zawodników Józefovii w bezmyślny sposób wszedł na wślizgu w łapiącego piłkę Janka, mocno uderzając go w kolano. Z tego powodu bramkarz PKS-u od kilku tygodni nie trenuje i już na pewno ominie go niedzielna inauguracja wiosny. Wracając do sparingu z Józefovią to wartym odnotowania jest fakt, że od 10. minuty w naszej bramce stał nominalny stoper Arkadiusz Kowalski, który w kilku sytuacjach uratował nas przed stratą gola. Arek pokazał, że w awaryjnych sytuacjach możemy liczyć na to, że wejdzie między słupki i będzie w stanie pomóc drużynie grając na pozycji bramkarza.

Pięć dni później zespół trenera Ryszarda Brychczego również po raz drugi podczas przygotowań spotkał się III-ligowym OKS-em Otwock. Pierwsze spotkanie zdecydowanie należało to drużyny trenera Macieja Kędziorka. Jeszcze w styczniu OKS pokonał nasz zespół - 3:0. Tym razem były szkoleniowiec "Biało-Zielonych" musiał przełknąć gorycz porażki. "Parafialni" wygrali - 4:3. Wynik nie do końca pokazuje, to jak sporo sytuacji mieli nasi zawodnicy. Niemniej taki wynik z bądź co bądź III-ligowcem musi budzić respekt.

Po meczu ze OKS-em nastąpił kolejny atak zimy. Z tego powodu nasz zespół przed świętami Wielkanocnymi nie rozegrał żadnej gry kontrolnej.

Z powodu obfitych opadów śniegu po przerwie świątecznej był problem ze znalezieniem terminu na treningi, na którymś z okolicznych boisk ze sztuczną nawierzchnią. Stąd "PKS-iacy" rozegrali kolejne dwa sparingi, żeby niejako sparingami podtrzymać formę startową. Dzięki temu w ostatnią sobotę "Parafialni" spotkali się z ligowym rywalem – rezerwami Legionovii. W tabeli „Okręgówki” "Dwójka" z Legionowa zajmuje ostatnie miejsce z dorobkiem zaledwie pięciu punktów. Wydawało się więc, że będzie to po prostu mocniejszy trening. Tymczasem po zmianach w sztabie szkoleniowym Legionovia II, okazała się, zespołem zdecydowanie lepszym niż na jesieni i nasi piłkarze mieli spore problemy z drugim zespołem lidera III ligi.

– Do przerwy graliśmy słabo. Sposób gry, chęci oraz waleczność były na bardzo niskim poziomie. Szwankowała organizacja i wolicjonalność. Nie można tego tłumaczyć tylko brakiem regularnych treningów – opisuje mecz trener PKS-u, Ryszard Brychczy.

– Po przerwie zagraliśmy już zdecydowanie lepiej. Zmiennikom po prostu bardziej się chciało. W drugiej połowie nie schodziliśmy z połowy przeciwnika i gdybyśmy wykorzystali chociaż część sytuacji pewnie byśmy wygrali – dodaje szkoleniowiec.

W konfrontacji z Legionovią II nasz zespół przegrywał do przerwy 0:2, lecz ostatecznie udało się zremisować na boisku rywala - 2:2.

Ostatnim akcentem zimowych przygotowań był środowy sparing z rezerwami OKS-u Otwock. I trzeba otwarcie przyznać, że dziesiąty zespół A-klasy był dla PKS-u tylko tłem. Dość powiedzieć, że już po dwudziestu minutach gry było 3:0. W przerwie trener Brychczy dokonał kilku zmian i po zmianie stron "Parafialni" dorzucili jeszcze dwa gole. W całym spotkaniu było jeszcze przynajmniej 5-6 sytuacji, po których bramki po prostu musiały paść. M.in. z tego powodu szkoleniowiec "PKS-iaków" nie był do końca zadowolony z ostatniego sprawdzianu przed ligą.

Oby nasi zawodnicy zostawili skuteczność na niedzielne spotkanie z Dolcanem II.

ZIMA 2013
11. Sparing

(Sob) 23.03 g. 15.00 (Józefów, ul. Dolna 19)

3 : 6

(1 : 2)

Bramki: Łukasz Trzaskowski (13'); Artur Bartosiński (64'); Łukasz Poszalski (84') - Dominik Dukalski (25'), (32'-k), (69'-k); Jakub Bogusz (62'); Jerzy Pędich (74'); Konrad Kryśkiewicz (80')

http://img132.imageshack.us/img132/3043/mnews41.jpg PKS Radość:  Jan Szczęsny http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (10' Marcin Adamkiewicz) - Maciej Jaworski http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (70' Michał Wąsowski), Marcin Skrzyński, Arkadiusz Kowalski, Andrzej Kociński - Jerzy Pędich http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif, Łukasz Rossa http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (55' Mateusz Piórczyński), Arkadiusz Milewski http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (60' Konrad Kryśkiewicz http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif), Adam Jastrząb http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (60' Jakub Bogusz http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif) - Dominik Dukalski http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif, Mariusz Boniec  http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (60' Daniel Wiązowski)

ZIMA 2013
12. Sparing

(Czw) 28.03 g. 18.30 (Otwock, ul. Sportowa 1)

3 : 6

(1 : 2)

Bramki: Mateusz Tietz (14'), (34'); Bartłomiej Derbin (78') - Adam Jastrząb (19'); Mariusz Boniec (28'); Dominik Dukalski (39'-k); Maciej Jaworski (63')

http://img132.imageshack.us/img132/3043/mnews41.jpg PKS Radość: Albert Wiewióra - Janusz Lasecki http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (46' Maciej Jaworski http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif), Marcin Skrzyński, Arkadiusz Kowalski http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (65' Michał Wąsowski), Andrzej Kociński http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (60' Marcin Adamkiewicz) - Jerzy Pędich http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (85' Andrzej Kociński), Jakub Bogusz http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (60' Tomasz Bochenek), Arkadiusz Milewski http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (46' Mateusz Piórczyński), Adam Jastrząb http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (60' Michał Charzyński) - Dominik Dukalski http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif, Mariusz Boniec http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (46' Daniel Wiązowski)

ZIMA 2013
13. Sparing

(Sob) 06.04 g. 14.00 (Legionowo, ul. Parkowa 27a)

2 : 2

(2 : 0)

Bramki: NN (12'); NN (28') - Dominik Dukalski (62'-k); Michał Charzyński (79')

http://img132.imageshack.us/img132/3043/mnews41.jpg PKS Radość: Albert Wiewióra - Maciej Jaworski http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (46' Janusz Lasecki), Marcin Skrzyński, Arkadiusz Kowalski http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (60' Michał Wąsowski), Andrzej Kociński http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (46' Marcin Adamkiewicz) - Jerzy Pędich http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (46' Michał Charzyński http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif), Łukasz Rossa http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (46' Jakub Bogusz), Arkadiusz Milewski http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (46' Mateusz Piórczyński), Adam Jastrząb http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (55' Daniel Wiązowski) - Dominik Dukalski http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif, Mariusz Boniec http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (46' Konrad Kryśkiewicz)

ZIMA 2013
14. Sparing

(Śr) 10.04 g. 20.30 (Otwock, ul. Sportowa 1)

0 : 5

(0 : 3)

Bramki: Jerzy Pędich (7'); Jakub Bogusz (14'), (29'); Michał Wąsowski (75); Marcin Skrzyński (84')

http://img132.imageshack.us/img132/3043/mnews41.jpg PKS Radość: Albert Wiewióra - Maciej Jaworski http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (46' Janusz Lasecki), Marcin Skrzyński http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif, Arkadiusz Kowalski, Andrzej Kociński http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (60' Michał Wąsowski http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif) - Jerzy Pędich http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (46' Michał Charzyński), Łukasz Rossa http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (46' Tomasz Bochenek), Arkadiusz Milewski http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (46' Adam Jastrząb), Jakub Bogusz http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (55' Marcin Adamkiewicz) - Dominik Dukalski, Mariusz Boniec http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (46' Konrad Kryśkiewicz)