Aktualności

TRZECI ZIMOWY REMIS

• autor: mck_wasu, 2013-03-01 01:00

"SPARTAŃSKA POGOŃ"

Podopieczni trenera Ryszarda Brychczego w trzecim kolejnym sparingu zanotowali trzeci kolejny remis.

Tym razem jednak podział punktów z IV-ligową Spartą Jazgarzew smakuje lepiej. "Parafialni" w drugiej połowie odrobili dwubramkową stratę z pierwszej odsłony gry.

Bramki dla PKS-u zdobyli: Dominik Dukalski i testowany napastnik, który w końcówce mógł dać nawet wygraną "Biało-Zielonym"
.

----------> GALERIA ZDJĘĆ - PKS vs SPARTA (23 zdjęcia) <----------

----------> TRENERSKI DWUGŁOS - PKS vs SPARTA <----------

(Relacja z meczu w rozwinięciu)

Niedzielne spotkanie było swego rodzaju rewanżem za październikowy ćwierćfinał Mazowieckiego Pucharu Polski, w którym zawodnicy z Jazgarzewa pokonali nasz zespół po rzutach karnych - 4:2. Przypomnijmy, że w regulaminowym czasie gry padł wówczas remis 3:3.

Pierwsze fragmenty sparingu były bardzo wyrównane. Gra toczyła się głównie w środku pola. Oba zespoły próbowały osiągnąć przewagę w tym obszarze boiska. Pierwsi groźnie zaatakowali gracze Sparty. Ich akcję rozpoczęło złe przyjęcie testowanego przez nasz zespół środkowego pomocnika. Jazgarzewianie odebrali piłkę jeszcze na połowie PKS-u. Szybkie podanie do boku, odegranie wzdłuż bramki i jeden z napastników wyprowadził przeciwników na prowadzenie.

Utrata bramki podziałała motywująco na nasz zespół. Po chwili świetną okazję zmarnował Dominik Dukalski. Kapitan PKS-u uderzył piłkę z woleja, ale ta trafiła wprost w golkipera Sparty. Nie minęło kilkadziesiąt sekund, a kolejną okazję miał Konrad Kryśkiewicz, którego jednak w ostatniej chwili ubiegł bramkarz rywali. W kolejnych minutach "PKS-iacy" strzelali z dystansu. Najpierw uczynił to Marcin Adamkiewicz, później Andrzej Kociński, a na koniec Łukasz Rossa. Piłka leciała albo w środek bramki, albo minimalnie obok. Lepszą skuteczność w końcówce pokazali rywale. Podopieczni Witolda Faliszewskiego przeprowadzili kolejną kontrę, zakończoną skutecznym lobem nad bezradnym Janem Szczęsnym. Po wznowieniu gry ze środka, indywidualną akcję przeprowadził, wracający do PKS-u lewy obrońca. Lewonożny defensor pomknął na bramkę Sparty, zdecydował się na niesygnalizowany strzał z ponad 30 metrów. Piłka po uderzeniu leciała z dużą siłą, ale bramkarz rywali zdołał przenieść ją nad poprzeczką. Chwilę później sędzia Marcin Sutowski zaprosił piłkarzy na przerwę.

W jej trakcie trener Brychczy dokonał kilku zmian. Na ich efekty trzeba było czekać do 58. minuty. Wtedy to efektowną, dwójkową akcję przeprowadzili nasi atakujący. Testowany przez PKS młodzieżowiec - napastnik świetnie wycofał piłkę na skraj pola karnego do Dominika Dukalskiego, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę zmniejszył straty. Cztery minuty później był już remis. Tym razem to popularny "Duki" podawał, a wspomniany testowany napastnik wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Do końca spotkania to zespół trenera Ryszarda Brychczego miał przewagę. W końcówce było jeszcze przynajmniej kilka okazji do strzelenia zwycięskiej bramki. Najlepszą zmarnował wspomniany już testowany napastnik, który w ten sposób zaprzepaścił swoją szanse na dwubramkową zdobycz.

Wynik nie uległ już zmianie. Tym samym "Parafialnym" nie udał się rewanż za październikowy ćwierćfinał Mazowieckiego Pucharu Polski. Warto jednak podkreślić, że mimo dwubramkowej straty naszym zawodnikom udało się odwrócić losy meczu.

Kolejny sparing "PKS-iacy" rozegrają w najbliższą sobotę (02.03). Tym razem przeciwnikiem "Biało-Zielonych" będzie IV-ligowa Victoria Sulejówek. Mecz odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Sulejówku. Pierwszy gwizdek o godz. 11.00.

ZIMA 2013
VII Sparing

(Ndz) 24.02 g. 12.00 (Otwock, ul. Sportowa 1)

2 : 2

(0 : 2)

Bramki: Dominik Dukalski (58'); Zawodnik testowany nr 4 (62') - NN (21'); NN (36')

http://img132.imageshack.us/img132/3043/mnews41.jpg PKS Radość: Jan Szczęsny Zawodnik testowany nr http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (60' Zawodnik testowany nr 5), Marcin Skrzyński http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (60' Zawodnik testowany nr 6), Arkadiusz Kowalski http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (70' Jerzy Pędich), Marcin Adamkiewicz http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (80' Michał Wąsowski) - Andrzej Kociński http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (75' Szymon Gołębiewski), Łukasz Rossa http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (60' Jakub Bogusz), Zawodnik testowany nr 2 http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (46' Zawodnik testowany nr 3), Adam Jastrząb http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (55' Arkadiusz Milewski) - Dominik Dukalski http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif, Konrad Kryśkiewicz http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (46' Zawodnik testowany nr 4 http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif)