Prezentujemy pomeczowe wypowiedzi trenera PKS-u - Ryszarda Brychczego oraz szkoleniowca UKS-u Łady - Sławomira Włodarskiego nt. dzisiejszego sparingu.

(Wypowiedzi trenerów w rozwinięciu)

Ryszard Brychczy (trener PKS-u Radość):

- Warunki do gry w dniu dzisiejszym nie były najlepsze, jednak biorąc pod uwagę śnieżną pogodę w ostatnim czasie, to nawierzchnia i tak była nienajgorzej przygotowana. Szkoda tylko, że i tak wąskie boisko nie zostało do końca odśnieżone. Zamiast linii bocznych były śnieżne bandy, które jeszcze bardziej skracały plac gry. W takich warunkach ciężko było pokazać dobry futbol.

Dzisiejszy mecz podzieliłbym na dwa etapy. W pierwszej połowie graliśmy ustawieniem 4-5-1. I tu trzeba zaznaczyć, że organizacja naszej gry od tyłu wyglądała nieźle. Było trochę mankamentów, ale ogólnie nie było źle. Stworzyliśmy też sobie kilka niezłych sytuacji. Brakowało tylko wykończenia. W przerwie dokonaliśmy 10 zmian. Wpłynęły one pozytywnie na ofensywę, strzeliliśmy trzy bramki, ale destrukcyjnie na defensywę. Szczególnie było to widoczne od 70. minuty, kiedy z boiska zszedł Dominik Dukalski. Od momentu naszego prowadzenia 3:1 organizacja gry zupełnie siadła. Skończyła się gra, a zaczęło się bezproduktywne kopanie piłki do przodu. Stanęliśmy. Słabo w defensywie grała nie tylko linia obrony, ale również pozostałe formacje. Graliśmy źle w odbiorze jako drużyna. Nie było asekuracji. Boczni pomocnicy i obrońcy za bardzo zapędzali się do przodu, a w ich miejsce nie wchodzili defensywni pomocnicy. Złych wyborów dokonywali również środkowi obrońcy, którzy zamiast czekać na rywala, powinni schodzić do boku i przerywać akcje nawet kosztem faulu. W końcówce podrażniony rywal całkowicie nas zdominował i stąd porażka. Do końca meczu w zasadzie nie zagroziliśmy już bramce przeciwnika. Nawet w sparingu nie przystoi przegrywać, kiedy na 15 minut przed końcem spotkania prowadzi się 3:1.

Zastanawiające jest to, że niektórzy zawodnicy powielają swoje błędy. Martwi mnie to, że nie potrafią oni wyciągnąć wniosków. Nie będę wymieniał nazwisk, ale z niektórymi czeka nas poważna rozmowa na pomeczowej odprawie. Na pewnym poziomie, pewna przyzwoitość nie pozwala popełniać niektórych błędów taktycznych.

W kolejnych sparingach w dalszym ciągu będziemy koncentrować się na jakości w defensywie. W większości w obronie grają u nas zawodnicy przestawieni z innych formacji i przy dobrym rywalu to wychodzi. Ten mecz potwierdził, że warto grać z rywalami z wyższych lig. Dzisiaj mam sporo materiału do przemyśleń. Niektórzy zawodnicy mieli dziś okazję przekonać się, że wcale nie są takimi wielkimi piłkarzami za jakich się uważają. Trzeba na siebie czasami spojrzeć z innej perspektywy. Mam nadzieję, że chłopaki to zrozumieją. Przed nami jeszcze sporo pracy. Dzisiaj na solidnym poziomie ligi okręgowej zagrało 7-8 zawodników, a na zespół z IV ligi to stanowczo za mało. Trzeba przyznać, że Łady to zupełnie inna półka niż Okęcie, z którym graliśmy tydzień temu.

Z testowanych chłopaków oprócz strzelca dwóch bramek nikt więcej mnie nie zachwycił. Widać, że to nietuzinkowy chłopak. Reszta miała dziś utrudnione zadanie. Małe boisko i ciężkie warunki nie sprzyjały pokazaniu swoich umiejętności. W większości są to jednak młodzi i rozwojowi zawodnicy, którym będziemy się przyglądać.

Jeśli chodzi o pozytywy, to cieszy mnie powrót, po dłużej przerwie, do treningów i gry Konrada Kryśkiewicza. Miał on dzisiaj kilka niezłych momentów, ale było widać, że bardzo brakowało mu czucia piłki.

Martwi mnie trochę aura. Treningów piłkarskich mamy naprawdę niewiele, a z tego co słyszałem sztuczne boisko w Otwocku, gdzie trenujemy nie zostało odśnieżone na weekendowe sparingi. Mam nadzieję, że do czwartku, kiedy będziemy trenować coś się w tej materii zmieni, bo ogólnie większości chłopaków brakuje kontaktu z piłką na dobrze przygotowanej nawierzchni.

Sławomir Włodarski (trener UKS-u Łady):

- Bardzo dobry i pożyteczny sparing. Boisko było dziś trochę ograniczone przez śnieg. Nie można było za bardzo rozciągnąć gry. Myślę jednak, że na tym etapie przygotowań gra na małej przestrzeni, na dużej presji przeciwnika przyda się obydwu zespołom.

PKS postawił nam bardzo wysoko poprzeczkę. Graliśmy tu na tym boisku kilka sparingów i zazwyczaj to my nie dawaliśmy przeciwnikowi pograć. Wysoko łapaliśmy rywala i szybko strzelaliśmy bramki. Dziś tak nie było. Radość pokazała, że lubi grać szybko piłką, przetrzymać ją. Ogólnie było sporo gry na jeden, dwa kontakty. Moja drużyna pokazała dziś wolę walki i charakter. Wyciągnęliśmy wynik, przegrywając już 1:3. Wygrana w takich okolicznościach jest bardzo dobra dla psychiki zawodników.

PKS-owi życzę awansu do IV ligi. Robota jaką robicie i piłkarsko, i organizacyjnie budzi szacunek. Mam nadzieję, że za rok spotkamy się już w lidze.