Aktualności

PKS POKONAŁ REZERWY MAZURA

• autor: Wasu91, 2012-11-05 23:30

"SZÓSTE Z RZĘDU ZWYCIĘSTWO"

Trwa zwycięska passa PKS-u Radość w rozgrywkach Ligi Okręgowej (gr. Warszawa I).

W swoim ostatnim oficjalnym występie przed własną publicznością w 2012 roku, "Parafialni" pokonali
rezerwy III-ligowego Mazura Karczew - 3:1, odnosząc tym samym szóstą wygraną z rzędu. Co ciekawe był to także trzeci, kolejny mecz, który "PKS-iacy" rozstrzygnęli na swoją korzyść, zdobywając trzy gole oraz tracąc jedno trafienie (przyp. identycznymi rezultatami kończyły się potyczki PKS-u z Legionovią II oraz Marcovią).

Bramki dla "Biało-Zielonych" zdobyli: Konrad Kryśkiewicz (26. min), Andrzej Kociński (56 min., na zdj.) oraz Arkadiusz Kowalski (69. min).

Honorowego gola dla Mazura II, w 89. minucie, zdobył Damian Zubowski.

----------> OCEŃ ZAWODNIKÓW <----------

----------> GALERIA ZDJĘĆ - PKS vs MAZUR II (34 zdjęcia) <----------

----------> BRAMKI (VIDEO) - PKS vs MAZUR II <----------

(Relacja z meczu w rozwinięciu)

Wynik sobotniego spotkania, w 26. minucie, otworzył Konrad Kryśkiewicz. Popularny "Kondzio" wykorzystał dogranie z lewej strony Mariusza Bońca (notabene wychowanka zespołu z Karczewa) i płaskim strzałem lewą nogą posłał piłkę do siatki. Był to jedyny gol, który kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Wielowiejskiej zobaczyli w pierwszych czterdziestu pięciu minutach.

Więcej bramek padło po przerwie. Jedenaście minut po wznowieniu gry prowadzenie "PKS-iaków" powiększył Andrzej Kociński, który skutecznie sfinalizował dokładne dośrodkowanie Piotrka Kurbiela. W 69. minucie "Biało-Zieloni" zdobyli bramkę numer trzy. Tym razem bramkarza rywali bezpośrednio z rzutu wolnego pokonał Arkadiusz Kowalski. Końcowy rezultat spotkania został ustalony w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, kiedy to Damian Zubowski zdobył honorową bramkę dla Mazura II.

Ostatecznie w meczu 14. kolejki "Biało-Zieloni" pokonali rezerwy Mazura Karczew - 3:1.

Wygrana z zawsze nieobliczalnym Mazurem II jest cennym osiągnięciem, tym bardziej, że nasz zespół w sobotnim meczu musiał sobie radzić bez swojego kapitana i jednocześnie najlepszego strzelca oraz asystenta (13 bramek i 12 asyst) Dominika Dukalskiego, który wciąż zmaga się z urazem pachwiny.

"Parafialni" dzięki sobotniemu zwycięstwu zbliżyli się do liderujących rezerw Dolcanu Ząbki, które zaliczyły kolejną wpadkę, tym razem remisując z ostatnią w tabeli Legionovią II - 3:3. Aktualnie podopieczni trenera Ryszarda Brychczego, mając jedno spotkanie rozegrane mniej, plasują na pozycji vice-lidera i tracą do zespołu z Ząbek trzy oczka.

"PKS-iacy" deficyt punktowy do zespołu prowadzonego przez byłego szkoleniowca PKS-u - Michała Mirotę - mogą całkowicie zlikwidować w trakcie dwóch ostatnich, wyjazdowych spotkań, które pozostały naszemu zespołowi do rozegrania w rundzie jesiennej (z Sokołem Serock oraz Wichrem Kobyłka). Po tych meczach "Parafialni" mogą nawet objąć samodzielne prowadzenie w stawce zespołów "Okręgówki". Warunek jest jeden - w Serocku oraz w Kobyłce nasi zawodnicy muszą wywalczyć komplet punktów.

Wspomnianą wyjazdową konfrontację z Sokołem Serock PKS rozegra w najbliższą sobotę (10.11). Mecz odbędzie się na Stadionie Miejskim w Serocku, przy ul. Pułtuskiej 47. Początek o godz. 13.00.

Stadion przy ul. Wielowiejskiej w Radości; dnia 03.11.2012 o godzinie 13:30

Goście

PKS Radość

Sędziowali:

Piotr Rybus                                        (WS Warszawa)

Paweł Dobroń                                    (WS Warszawa)

Tomasz Zakrzewski                              (WS Warszawa)

Ocena sędziego głównego (skala 1-10): 7,0

Widzów: ok. 80

Goście

Mazur II Karczew

Bramki: Konrad Kryśkiewicz (26'); Andrzej Kociński (56'); Arkadiusz Kowalski (69')Damian Zubowski (89')

http://img132.imageshack.us/img132/3043/mnews41.jpg PKS Radość: Jan Szczęsny - Jerzy Pędich, Marcin Skrzyński , Arkadiusz Kowalski http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif, Wojciech Kociński - Mariusz Boniec http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (74' Daniel Witak), Marcin Adamkiewicz, Łukasz Rossa, Andrzej Kociński http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif - Konrad Kryśkiewicz http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif, Piotr Kurbiel http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (80' Sylwester Gregorczyk)

http://img132.imageshack.us/img132/3043/mnews41.jpg Mazur II Karczew: Dariusz Goleniewski - Łukasz Rosłonek, Wojciech Sudakowski, Bartłomiej Rotuski, Rafał Wargocki - Paweł Kamiński http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (80' Jakub Olszanko), Mariusz Jesiotr , Marcin Graczyk , Marcin Wojciechowski, Tomasz Sielski - Damian Zubowski http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif