Aktualności

PARAFIALNI POKONALI WOJSKOWYCH

• autor: Wasu91, 2012-10-08 18:00

"PRZEZ REMBERTÓW DO VICE-LIDERA"

Piąte zwycięstwo w piątym wyjazdowym spotkaniu w bieżącym sezonie odniósł PKS Radość.

W meczu 10. kolejki Ligi Okręgowej (gr. Warszawa I) "Parafialni" pokonali w Rembertowie, miejscowy AON - 6:2.

Bramki dla PKS-u zdobyli: Dominik Dukalski (dwie), Piotr Kurbiel (trzy, na zdj. pierwszy z prawej)
oraz Mariusz Boniec.

Dzięki tej wygranej "Biało-Zieloni" wyprzedzili w ligowej tabeli dwóch współtowarzyszy z tzw. "grupy pościgowej", goniącej lidera z Ząbek: Marcovię Marki oraz Drukarza Warszawa i awansowali na pozycję vice-lidera.

----------> OCEŃ ZAWODNIKÓW <----------

----------> GALERIA ZDJĘĆ - AON vs PKS (70 zdjęć) <----------

----------> BRAMKI (VIDEO) - AON vs PKS <----------

(Relacja z meczu w rozwinięciu)

Spotkanie PKS-u z AON-em prowadzone przez sędziego Rafała Pajnowskiego w początkowej fazie było wyrównanym widowiskiem. W trakcie pierwszych dwóch kwadransów obydwie drużyny stworzyły sobie po dwie dogodne sytuacje do strzelenia gola, których jednak nie potrafiły wykorzystać. Najlepszą okazję bramkową dla "Parafialnych" zmarnował Łukasz Rossa. Płaski strzał pomocnika PKS-u był minimalnie niecelny. Większą skutecznością wykazali się rywale z Rembertowa, którzy w 30. minucie otworzyli wynik meczu. Długie i dokładne podanie grającego trenera AON-u - Marka Kiepuszewskiego - na gola zamienił Michał Nowak. Sześć minut później gospodarze byli bardzo bliscy zdobycia drugiej bramki. Na nasze szczęście Grzegorz Dybcio nie potrafił wykorzystać sytuacji "1 na 1" z Jankiem Szczęsnym. Piłka po strzale zawodnika AON-u zatrzymała się na słupku bramki PKS-u. W 39. minucie "PKS-iacy", za sprawą trafienia Dominika Dukalskiego, doprowadzili do wyrównania. Kapitan PKS-u wykorzystał niepewną interwencję bramkarza rywali po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Jerzego Pędicha i z najbliższej odległości posłał piłkę do pustej bramki. Wynikiem remisowym zakończyła się pierwsza część gry.

Po przerwie na boisku w Rembertowie niepodzielnie rządzili "Biało-Zieloni". Nasz zespół w trakcie drugiej odsłony swoją przewagę udokumentował zdobyciem pięciu goli. Trzy trafienia zaliczył wprowadzony w przerwie - Piotr Kurbiel. 16-latek pozyskany przez PKS w przerwie letniej ze stołecznej Delty wpisał się na listę strzelców w 63., 70. i 80. minucie. Pozostałe dwie bramki dla "PKS-iaków" strzelili Mariusz Boniec (w 65. minucie) oraz Dominik Dukalski, który w drugiej minucie doliczonego czasu gry skutecznie sfinalizował szybki kontratak naszego zespołu.
"Wojskowych" w drugiej części stać było jedynie zdobycie jednego gola, którego w 85. minucie zdobył bezsprzecznie najlepszy zawodnik w ekipie z Rembertowa - Michał Aleksandrowicz.

Ostatecznie "PKS-iacy", w meczu 10. kolejki, po dobrej i skutecznej grze w drugiej połowie pokonali AON Rembertów - 6:2.

Cieszy kolejna, efektowna wygrana, która w porównaniu do kilku poprzednich wyjazdowych zwycięstw wcale nie przyszła naszemu zespołowi zbyt łatwo. "Parafialni" w konfrontacji z AON-em potrafili odwrócić losy meczu i w pełni zasłużenie zapisali na swoje konto kolejne trzy oczka.

Nasz zespół nie ma zbyt wiele czasu na odpoczynek i świętowanie sobotniego zwycięstwa. Już za dwa dni (w środę - 10.10) PKS, w ramach V rundy Okręgowego Pucharu Polski (MZPN - Warszawa), zmierzy się na wyjeździe z rezerwami Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Spotkanie zostanie rozegrane w Nowym Dworze Mazowieckim na boisku ze sztuczną murawą o godz. 19.00.

Natomiast kolejny mecz ligowy "Biało-Zieloni" rozegrają w sobotę (13.10). Wówczas na własnym boisku podopieczni trenera Ryszarda Brychczego podejmą rezerwy Legionovii.

Stadion przy ul. Ziemskiego w Rembertowie; dnia 06.10.2012 o godzinie 15:30

Goście

AON Rembertów

Sędziowali:

Rafał Pajnowski                             (WS Warszawa)

Dominik Wojtak                            (WS Warszawa)

Sebastian Pasterczyk                   (WS Warszawa)

Ocena sędziego głównego (skala 1-10): 8,0

Widzów: ok. 120

Goście

PKS Radość

Bramki: Michał Nowak (30'); Michał Aleksandrowicz (85') - Dominik Dukalski (39'), (90+2'); Piotr Kurbiel (63'), (70'), (80'); Mariusz Boniec (65')

http://img132.imageshack.us/img132/3043/mnews41.jpg AON Rembertów: Mateusz Ambroziak - Damian Borowski, Marek Kiepuszewski, Damian Ostrowski , Paweł Kowalski - Michał Aleksandrowicz, Michał Minkina http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (46' Patryk Araźny), Piotr Sobótka http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (80' Sławomir Lubelski), Grzegorz Dybcio http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (70' Patryk Strzelecki) - Jarosław Olszak http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (46' Kamil Chabrowski), Michał Nowak http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif

http://img132.imageshack.us/img132/3043/mnews41.jpg PKS Radość: Jan Szczęsny - Jerzy Pędich 75', Maciej Czachór http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (40' Marcin Adamkiewicz), Arkadiusz Kowalski, Wojciech Kociński - Andrzej Kociński http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (66' Arkadiusz Milewski), Marcin Skrzyński , Łukasz Rossa, Dominik Dukalski http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif - Dominik Rosiak http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (46' Piotr Kurbiel http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif), Konrad Kryśkiewicz http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (58' Mariusz Boniec http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif)

- w 75. minucie Jerzy Pędich (PKS) został ukarany czerwoną kartką (konsekwencja dwóch żółtych kartek)