Aktualności

SPARING Z BOREM NA REMIS

• autor: Wasu91, 2012-07-26 01:00

"TESTY PKS-U NA TRÓJKĘ"

W meczu kontrolnym, rozegranym na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Otwocku, "Parafialni" zremisowali z A-klasowym Borem Regut - 3:3.

Bramki dla PKS-u zdobyli: Zawodnik testowany (dwie) oraz Konrad Kryśkiewicz.

We wczorajszej konfrontacji trener Ryszard Brychczy zgodnie z zapowiedziami dał szansę występu w dłuższym wymiarze czasowym zawodnikom testowanym oraz graczom walczącym o miejsce w szerokiej kadrze na nowy sezon. Na boisku mogliśmy obejrzeć jedynie czterech zawodników grających w I drużynie "Biało-Zielonych" w poprzednim sezonie.

----------> GALERIA ZDJĘĆ -  PKS vs BÓR (6 zdjęć) <----------

(Relacja z meczu w rozwinięciu)

W pierwszej odsłonie sparingowej konfrontacji PKS-u z Borem padł tylko jeden gol, zdobyty przez "Parafialnych". W 9. minucie składną akcję, występujących w mocno eksperymentalnym składzie "PKS-iaków", efektownym strzałem pod poprzeczkę (z 12. metrów) wykończył testowany napastnik. Przed przerwą "PKS-iacy" mieli jeszcze kilka dobrych szans do strzelenia kolejnych bramek. Szwankowała jednak skuteczność lub brakowało dokładnego ostatniego podania.

Początek drugiej odsłony należał zdecydowanie do rywali z Reguta. Najlepszy zespół rundy wiosennej poprzedniego sezonu w A-klasie (gr. Warszawa II) za sprawą dwóch trafień Dominika Gątkowskiego bardzo szybko odrobił straty i objął prowadzenie. W 48. minucie pomocnik rywali zmusił do kapitulacji testowanego bramkarza PKS-u silnym strzałem sprzed pola karnego. Natomiast osiem minut później posłał piłkę do pustej bramki, finalizując dokładne podanie jednego ze swoich kolegów. Duży wkład w to trafienie miał jeden z testowanych przez PKS obrońców, który bramkową akcję rywali zapoczątkował niefrasobliwym podaniem piłki do bramkarza. Zawodnicy z Reguta swoim prowadzeniem nie cieszyli się zbyt długo. W 60. minucie niepewną interwencję golkipera Boru, po płaskim dośrodkowaniu z rzutu wolnego, wykorzystał testowany napastnik i z kilku metrów skierował futbolówkę do bramki, zdobywając swojego drugiego gola w meczu. Nie był to koniec popisów strzeleckich obydwu drużyn w środowym spotkaniu. W końcówce kibice oglądający sparingową konfrontację "Parafialnych" z Borem obejrzeli jeszcze dwa gole. W 74. minucie trafienie numer trzy dla PKS-u zaliczył Konrad Kryśkiewicz. Popularny "Kondzio" z zimną krwią wykorzystał sytuację "1 na 1" z bramkarzem rywali. Natomiast pięć minut później końcowy wynik spotkania ustalił Piotr Zawada, zaskakując Michała Mamaja (wszedł na plac gry w drugiej połowie) strzałem z 25. metrów. Ostatecznie w drugim, letnim meczu sparingowym "PKS-iacy", grając bez wielu podstawowych zawodników, zremisowali z Borem Regut - 3:3.

Następny sparing PKS rozegra już dziś tj. w czwartek (26.07). "Parafialni" zmierzą się z beniaminkiem IV ligi - Spartą Jazgarzew. Spotkanie odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Otwocku. Początek o godz. 20.30.

LATO 2012
II Sparing

(Śr) 25.07 g. 18.30 (Otwock, ul. Sportowa 1 - sztuczne boisko)

3 : 3

(1 : 0)

Bramki: Zawodnik testowany nr 4 (9'), (60'); Konrad Kryśkiewicz (74') - Dominik Gątkowski (48'), (56'); Piotr Zawada (79')

http://img132.imageshack.us/img132/3043/mnews41.jpg PKS Radość (skład wyjściowy): Testowany bramkarz - Zawodnik testowany nr 1, Tomasz Kuźma, Sebastian Jarosiewicz, Zawodnik testowany nr 2 - Zawodnik testowany nr 3, Sylwester Gregorczyk, Jakub Bogusz, Piotr Pyra - Zawodnik testowany nr 4 http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif, Konrad Kryśkiewicz http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif

Ponadto grali: Michał Mamaj - Patryk Wolski, Piotr Wadowski oraz 2 zawodników testowanych