Aktualności

REZERWIŚCI SPADLI DO B-KLASY

• autor: Wasu91, 2012-06-12 16:00

"DWÓJKA NIE SPROSTAŁA BURZY"

W niedzielnym meczu ostatniej, XXVI kolejki A-klasy (gr. Warszawa II) rezerwy PKS Radość przegrały na wyjeździe z Burzą Pilawa - 1:3.

Jedynego gola dla "Dwójki" zdobył Jakub Bogusz.

Ta porażka oznacza, że po dwóch latach gry na poziomie A-klasy "Rezerwiści" opuszczają szeregi zespołów występujących w popularnej "Serie A" i w przyszłym sezonie zagrają na boiskach B-klasy.

Video z bramkami z meczu w dalszej części newsa!

(Relacja oraz bramki z meczu w rozwinięciu)

Spotkanie rozgrywane na stadionie w Pilawie w pierwszym kwadransie nie obfitowało w sytuację podbramkowe. W poczynaniach obydwu drużyn wiele było niedokładności i prostych strat, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W 17. minucie emocji kibicom oglądającym niedzielny mecz postanowił dostarczyć sędzia prowadzący zawody p. Jarosław Synowiecki. Arbiter podjął bardzo kontrowersyjną decyzję, dyktując rzut wolny pośredni dla rywali, z obrębu pola karnego PKS-u II. Wyśmienitej szansy bramkowej, podarowanej przez sędziego, nie zmarnował Hubert Osiak i otworzył wynik spotkania. Po straconym golu "Rezerwiści" rzucili się do odrabiania strat. W 19. minucie bliski zdobycia gola wyrównującego był Paweł Soszyński. Strzał głową obrońcy "Dwójki", po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, wybronił bramkarz rywali. Siedem minut później dobrą indywidualną akcję, zakończoną strzałem w poprzeczkę, przeprowadził Michał Krzysztoszek. Do remisu podopieczni trenera Krzysztofa Siecińskiego doprowadzili w 36. minucie. Wówczas Jakub Bogusz efektownym strzałem sprzed pola karego zmusił do kapitulacji golkipera Burzy. Wynik remisowy utrzymał się do końca pierwszej połowy spotkania.

Po wznowieniu gry PKS II dążył do zdobycia gola numer dwa. "Rezerwiści" kilkukrotnie strzałami z dystansu próbowali zaskoczyć bramkarza rywali. Niestety uderzenia Michała Krzysztoszka, Damiana Wolskiego i Mateusza Grzesińskiego były niecelne. Większą skutecznością wykazali się za to gospodarze, którzy w końcowych fragmentach niedzielnego meczu zadali dwa "ciosy" przesądzające o wygranej Burzy. W 71. minucie na listę strzelców wpisał się Sławomir Konarzewski. Natomiast w 82. minucie piłkę do bramki strzeżonej przez Daniela Urbanowicza posłał Mateusz Szwej. Ostatecznie PKS II przegrał z Burzą Pilawa - 1:3 i spadł z A-klasy.

"Rezerwiści" żegnają się z "Serie A" po dwóch sezonach. Rok temu PKS II utrzymanie zapewnił sobie dopiero w dwumeczu barażowym, zwyciężając z rezerwami Piasta Piasta. Tym razem "Dwójka" nie zdołała uniknąć degradacji i w kolejnych rozgrywkach zagra w B-klasie.

(Bramka po bramce - VIDEO)

17'

(1 : 0)

36'

(1 : 1)

71'

(2 : 1)

82'

(3 : 1)

A-klasa, gr. Warszawa II
XXVI Kolejka

(Ndz) 10.06 g. 15.00 (Pilawa, ul. Spacerowa 5)

3 : 1

( 1 : 1 )

Sędziował:

Jarosław Synowiecki (WS Warszawa)

Tomasz Zakrzewski (WS Warszawa)

Łukasz Rowicki (WS Warszawa)

Bramki: Hubert Osiak (17'); Sławomir Konarzewski (72'); Mateusz Szwej (81') - Jakub Bogusz (36')

http://img132.imageshack.us/img132/3043/mnews41.jpg PKS II Radość: Daniel Urbanowicz - Sylwester Lech, Bartłomiej Jaroszewski , Paweł Soszyński, Krzysztof Romaszko - Michał Krzysztoszek, Mateusz Grzesiński, Adam Janeczek http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (75' Marcin Nowacki), Jakub Bogusz http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (65' Patryk Wolski), Damian Wolski - Jakub Grzelec http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (83' Mateusz Rawski)