Aktualności

REZERWIŚCI NIE ZATRZYMALI GROMU

• autor: Wasu91, 2012-06-04 22:30

"DRAMAT DWÓJKI W KOŃCÓWCE"

W meczu przedostatniej, XXV kolejki A-klasy (gr. Warszawa II) rezerwy PKS Radość  przegrały na własnym boisku z Gromem Lipowo - 2:3.

Rywale bramkę na wagę trzech punktów zdobyli w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, po skutecznie wykorzystanym rzucie karnym.

Trafienia dla "Rezerwistów" zaliczyli: Bartłomiej Jaroszewski (z rzutu karnego) oraz Dawid Mikołajczyk.

W ligowej tabeli nasz zespół ponownie spadł na 14. miejsce, które grozi bezpośrednim spadkiem do B-klasy.

(Relacja z meczu w rozwinięciu)

W pierwszej odsłonie niedzielnego spotkania pomiędzy PKS-em II, a Gromem kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Wielowiejskiej obejrzeli tylko jedną bramkę. Już w 4. minucie wynik spotkania otworzył Tomasz Cichy. Zawodnik Gromu efektownym strzałem z powietrza lewą nogą zmusił do kapitulacji Marcina Nowackiego, który ponownie z powodu absencji golkiperów zajął miejsce między słupkami bramki "Dwójki".

Zdecydowanie więcej emocji i bramek przyniosła druga połowa. W 63. minucie do wyrównania doprowadził Bartłomiej Jaroszewski. Kapitan "Rezerwistów" zamienił na gola rzut karny, podyktowany za faul na Jakubie Grzelcu. Niestety kilka minut później ponownie prowadzenie objęli przyjezdni. Błąd defensywy "Dwójki" skutecznie wykorzystał najlepszy strzelec A-klasy - Adam Bassina Djato. Ambitnie i dobrze grający we wczorajszym meczu "Rezerwiści" drugą bramkę wyrównującą zdobyli w 85. minucie. Tym razem na listę strzelców wpisał się wprowadzony w trakcie drugiej odsłony Dawid Mikołajczyk. Niestety ostatnie słowo należało do Gromu. Goście w trzeciej minucie doliczonego, za sprawą trafienia z rzutu karnego Macieja Bujniaka, zdobyli trzeciego gola, który ustalił końcowy wynik spotkania. Co ciekawe ten sam zawodnik w ostatniej ligowej konfrontacji PKS-u II z Gromem, rozegranej na stadionie w Radości (09.04.2011, PKS II 1:3 Grom), trzykrotnie skutecznie egzekwował rzuty karne.

"Rezerwiści" w konfrontacji z liderem rozgrywek A-klasy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie PKS II był równorzędnym lub momentami lepszym zespołem od drużyny, która dzięki niedzielnej wygranej zapewniła sobie awans do Ligi Okręgowej. Niestety kolejny raz w tym sezonie proste błędy w obronie oraz brak koncentracji w ostatnich minutach zadecydowały o porażce "Dwójki".

W ligowej tabeli podopieczni trenera Krzysztofa Siecińskiego spadli na 14. miejsce, które grozi bezpośrednim spadkiem do B-klasy. Nasz zespół aktualnie traci po jednym punkcie do zajmującej trzynastą pozycję - Wisły Maciejowice i plasującego się oczko wyżej - Klubu Sportowego Puznówka

Bój o pozostanie w A-klasie "Rezerwiści" stoczą w niedzielę (10.06). Wówczas nasz zespół w wyjazdowym pojedynku zmierzy się z Burzą Pilawa. Jeśli "Dwójka" chce uniknąć degradacji oraz gry w barażach musi, to bezwzględnie konfrontację z Burzą musi wygrać i liczyć na korzystne wyniki w innych meczach. Spotkanie w Pilawie rozpocznie się o godz. 15.00.

A-klasa, gr. Warszawa II
XXV Kolejka

(Ndz) 03.06 g. 17.00 (Radość, ul. Wielowiejska)

2 : 3

( 0 : 1 )

Sędziował:

Jarosław Lubelski (WS Warszawa)

Tomasz Zakrzewski (WS Warszawa)

Łukasz Rowicki (WS Warszawa)

Bramki: Bartłomiej Jaroszewski (63'-k); Dawid Mikołajczyk (85') - Tomasz Cichy (4'); Adam Bassina Djato (68'); Maciej Bujniak (90+3'-k)

http://img132.imageshack.us/img132/3043/mnews41.jpg PKS II Radość: Marcin Nowacki - Sylwester Lech, Bartłomiej Jaroszewski http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif, Paweł Soszyński, Wojciech Dąbrowski - Piotr Pyra http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (60' Dawid Mikołajczyk http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif), Mateusz Rawski, Sylwester Gregorczyk, Mateusz Grzesiński, Jakub Bogusz - Jakub Grzelec