Aktualności

REZERWIŚCI WCIĄŻ W GRZE O UTRZYMANIE

• autor: Wasu91, 2012-05-31 18:30

"CINKOWY PUNKT"

W meczu XXIV kolejki A-klasy (gr. Warszawa II) rezerwy PKS Radość zremisowały na wyjeździe z Wisłą Dziecinów - 1:1.

Jedyną bramkę dla "Rezerwistów", w 3. minucie, zdobył Adam Janeczek.

Remis w Dziecinowie jest tym cenniejszy, iż PKS II cały mecz radził sobie bez nominalnego bramkarza. Z powodu absencji golkiperów w bramce stanął najlepszy strzelec "Dwójki" - Marcin Nowacki. Dodatkowo nasz zespół kończył spotkanie w "10-tkę", gdyż w 83. minucie w konsekwencji dwóch żółtych kartek boisko opuścił Barłomiej Jaroszewski.

----------> GALERIA ZDJĘĆ -  WISŁA vs PKS II (16 zdjęć) <----------

Uwaga! Bramki z meczu w dalszej części newsa!

(Relacja oraz bramki z meczu w rozwinięciu)

Końcowy rezultat został ustalony w trakcie pierwszych sześciu minut spotkania. Sto osiemdziesiąt sekund po rozpoczęciu meczu gola dającego prowadzenie "Rezerwistom" zdobył Adam Janeczek, wykorzystując prostopadłe podanie Sylwestra Gregorczyka. Trzy minuty później bramkę wyrównującą dla rywali strzelił najskuteczniejszy zawodnik Wisły - Marcin Kwiatkowski Jr.

Obydwie drużyny miały sporo szans do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. W decydujących momentach szwankowała, jednak skuteczność lub przeszkadzało twarde i  nierówne boisko w Dziecinowie. Najlepszych szans bramkowych dla "Dwójki" nie wykorzystali Jakub Bogusz (dwukrotnie przegrał pojedynki "oko w oko" z bramkarzem rywali) oraz Kamil Grochowalski (z kilkunastu metrów uderzył wprost w bramkarza gospodarzy).

Należy podkreślić bardzo dobrą postawę we wczorajszym spotkaniu Marcina Nowackiego. Nominalny napastnik, który w środowym meczu zajął miejsce między słupkami PKS-u II, popisał się kilkoma efektownymi interwencjami i znacznie przyczynił się do wywalczenia przez "Dwójkę" cennego, wyjazdowego remisu.

Niestety w konfrontacji z Wisłą urazu mięśnia dwugłowego uda nabawił się Wojciech Kociński. Wychowanek PKS-u zmuszony był opuścić boisko w 41. minucie.

W ligowej tabeli "Rezerwiści", dzięki korzystnym wynikom w pozostałych meczach, przesunęli się na bezpieczne 12. miejsce. Przewaga "Dwójki" nad zespołami z miejsc zagrożonych grą w barażach i spadkiem jest minimalna. Zajmującą trzynastą pozycję Wisłę Maciejowice, PKS II wyprzedza tylko dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań. Natomiast od ostatniej drużyny w "Serie A" - rezerw Józefovii, nasz zespół ma tylko jeden punkt więcej.

W niedzielę (03.05) PKS II rozegra kolejny mecz ligowy. Tym razem "Dwójka" na własnym boisku podejmie lidera rozgrywek - Grom Lipowo, który przy ewentualnym zwycięstwie zapewni sobie bezpośredni awans do Ligi Okręgowej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00.

KONTROWERSJE

W 63. minucie sędzia główny Marek Pułapa nie dopatrzył się przewinienia obrońcy gospodarzy, który we własnym polu karnym w nieprzepisowy sposób powstrzymał szarżującego Jakuba Bogusza. Kontrowersyjną sytuację prezentujemy w filmiku poniżej.