Aktualności

DWÓJKA POKONAŁA KOSYNIERÓW

• autor: Wasu91, 2012-04-23 01:30

"UDANY FINISZ"

Bardzo ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie w A-klasie odniosły rezerwy PKS Radość. W niedzielne popołudnie "Rezerwiści" pokonali na własnym boisku Wisłę Maciejowice - 2:1.

Bramkę na wagę trzech punktów dla "Dwójki", w doliczonym czasie gry, zdobył Sylwester Lech. Wcześniej bramkarza rywali pokonał Jakub Bogusz.

(Więcej szczegółów dot. meczu w rozwinięciu)

Podopieczni trenera Krzysztofa Siecińskiego nie najlepiej rozpoczęli potyczkę z Wisłą. Nasz zespół w pierwszej połowie nie potrafił narzucić rywalowi swojego stylu gry i do przerwy przegrywał różnicą jednego trafienia. Gola dla Wisły, w 28. minucie, zdobył Damian Krupa. W trakcie drugiej połowie "Rezerwiści" zagrali zdecydowanie lepiej, a co najważniejsze skuteczniej. Już w 56. minucie do wyrównania doprowadził Jakub Bogusz. Natomiast w doliczonym czasie gry, szybki kontratak, skutecznie wykończył wprowadzony kilka minut wcześniej Sylwester Lech.

Zwycięstwo w pojedynku z zamykającymi ligową stawkę "Kosynierami" z Maciejowic pozwoliło "Dwójce" zwiększyć swoją przewagę nad dzisiejszym rywalem do siedmiu punktów oraz awansować na bezpieczne 11. miejsce w tabeli.

W przyszłym tygodniu "Dwójkę" czeka kolejne spotkanie z rywalem bezpośrednio zainteresowanym walką o pozostanie w A-klasie. W sobotę (21.04) o godz. 15.00 PKS II przed własną publicznością zmierzy się Józefovią II, która w tej kolejce dość niespodziewanie pokonała liderujący Grom Lipowo - 3:2.