Najnowsza galeria

2014/2015 - Legion Warszawa vs. PKS Radość
Ładowanie...

Losowa galeria

Warsaw Beach Cup 2014 - IX Amatorskie Mistrzostwa Warszawy w Plażowej Piłce Nożnej

Błonianka Błonie 2:7 PKS Radość

Udanie zimowe przygotowania zakończył zespół PKS Radość. Nasza drużyna w ostatnim, przedsezonowym meczu kontrolnym pokonała liderującą w IV grupie, warszawskiej A-klasy Błoniankę Błonie - 7:2

W drugim spotkaniu rozegranym w sobotę zespół PKS-u przegrał z
Gromem Lipowo - 1:3. W tym meczu trener Grzegorz Sitnicki dał szansę zaprezentowania swoich umiejętności kilku juniorom z roczników '91 i '93
Spotkanie lepiej zaczęli zawodnicy PKS-u, którzy już w 6.minucie byli bliscy objęcia prowadzenia, jednak sytuacji "1 na 1" z bramkarzem Błonianki nie wykorzystał Jakub Łysik. W następnych minutach kolejne ataki wyprowadzał nasz zespół. Po jednym z nich bliski zdobycia pierwszej bramki był Daniel Zdzieszyński, ale jego indywidualną akcję tuż przed polem karnym zatrzymał faulem golkiper gości. Bramkę otwierająca wynik nasz zespół zdobył w 14.minucie. Jej strzelcem okazał się Robert Warakomski. W dalszej części pierwszej odsłony PKS zdołał stworzyć sobie jeszcze kilka naprawdę dobrych okazji bramkowych. Trzy z nich zamienił na gole. Na listę strzelców wpisali się kolejno Andrzej Kociński, Jacek Pryjomski i Michał Hyliński, który wykorzystał rzut karny.

Druga połowa także dobrze zaczęła się dla PKS-u, bowiem już dwie minuty po wznowieniu gry swoją drugą bramkę w meczu zdobył Michał Hyliński. Rywale podrażnieni wysokim prowadzeniem naszej drużyny starali się nieco zmniejszyć rozmiary porażki. Swój cel piłkarze trenera Pawła Krzemińskiego osiągnęli w trakcie ostatnich trzydziestu minut spotkania, kiedy dwukrotnie zdołali pokonać stojącego w bramce PKS-u, Pawła Sędka. W tym okresie także nasz zespół zaliczył dwa kolejne trafienia. Ich autorami byli ponownie Robert Warakomski i wprowadzony w drugiej części gry Jerzy Pędich. Ostatecznie PKS w swoim ostatnim meczu przed startem rundy wiosennej pokonał Błoniankę Błonie aż 7:2.

Liczymy, że tak wysoka wygrana jest zapowiedzią równie dobrej i skutecznej gry w meczach o punkty.

Pierwsza wiosenna kolejka już za tydzień. W meczu XIV kolejki nasz zespół podejmie zamykającą ligową tabelę - Rokolę Otwock Wielki. Mecz odbędzie się na stadionie KS-u Falenica, przy ul. Bysławskiej (pętla 521). Dokładna godzina rozpoczęcia zawodów nie jest jeszcze znana.

Mecz kontrolny

(Sob) 13.03  g. 11.00 (Warszawa, ul. Kawęczyńska 44)

2:7

BŁONIANKA BŁONIE
                                                     PKS RADOŚĆ

Bramki: Robert Warakomski (14'),(69'-k); Andrzej Kociński (22'); Jacek Pryjomski (40'); Michał Hyliński  (45'-k),(47'); Jerzy Pędich (83')