REMIS NA ZAKOŃCZENIE OBOZU

• autor: Wasu91, 2010-02-14 01:31
Polonia Głubczyce 1:1 PKS Radość

W dniu wczorajszym zawodnicy
PKS Radość powrócili z obozu przygotowawczego w Głuchołazach. Ostatnim akordem wyjazdu był mecz kontrolny rozegrany w czeskich Mikulovicach z IV-ligową Polonią Głubczyce. Spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym - 1:1.
  Polonia Głubczyce to drużyna założona w 1945 roku. Na co dzień drużyna trenera Jana Śnieżka występuje w Opolskiej IV-lidze. Po rundzie jesiennej plasuje się na 7.miejscu w ligowej tabeli.

Mecz, który zaczął się z blisko godzinnym opóźnieniem początkowo był bardzo wyrównany. Dłużej przy piłce utrzymywali się zawodnicy Polonii, jednak z rzadka dochodzili do sytuacji podbramkowych. Niestety w 26.minucie czwartoligowcy zdołali przełamać linię defensywną naszego zespołu. Dobre dośrodkowanie z prawej strony na bramkę zamienił jeden z napastników z Głubczyc. W kolejnych minutach szansę na szybkie wyrównanie marnowali kolejno Konrad Kryśkiewicz i Jacek Pryjomski. Ten drugi przy próbie strzału odniósł, miejmy nadzieję, niegroźną kontuzję, która zmusiła go do opuszczenia placu gry.

Druga część meczu była zdecydowanie lepsza w wykonaniu graczy PKS-u. Przewaga "świeżości" i szybkości w pierwszej odsłonie zawodników z Głubczyc, została zniwelowana dobrym przygotowaniem fizycznym naszego zespołu. W 57.minucie dobrą akcję lewą flanką przeprowadził Michał Hyliński. Po ograniu dwóch przeciwników skrzydłowy PKS-u dograł piłkę do Konrada Kryśkiewicza, a ten plasowanym strzałem po "długim rogu" zdobył wyrównującego gola dla naszego zespołu. W końcówce w dobrej sytuacji, po podaniu Andrzeja Kocińskiego znalazł się Michał Wąsowski, jednak nie zdołał pokonać golkipera przeciwników. W ostatnich minutach gra się zaostrzyła. Dowodem tego był uraz kostki odniesiony przez Jakuba Łysika, po którym Kuba, podobnie jak Jacek musiał przedwcześnie opuścić boisko. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem nierozstrzygniętym - 1:1.

Już dziś!! PKS rozegra kolejny mecz kontrolny. Na stadionie w Miętnem nasz zespół podejmie Wilgę Garwolin, z którą mierzył się w trakcie ostatniego przedsezonowego okresu przygotowawczego