• autor: Wasu91, 2009-11-14 16:45
B-klasa, XII Kolejka

1 :

"VICTORIA" NAD VICTORIĄ

W meczu ostatniej kolejki rundy jesiennej B-klasy Rezerwy PKS Radość pokonały drugi zespół Victorii Sulejówek - 5:1.
  Z powodu przebudowy stadionu Victorii spotkanie zostało rozegrane przy ul. Wielowiejskiej w Radości. W ostatnich meczach rezerwiści przyzwyczaili kibiców do bardzo przekonujących zwycięstw. W poprzednich dwóch spotkań "Dwójka" zdobyła aż 31 goli, nie tracąc przy tym żadnego.

Tym razem mecz zaczął się jednak po myśli drużyny z Sulejówka. Szybko stracona bramka sprawiła, że w grę Naszych zawodników wkradło się dużo nerwowości. To przełożyło się na małą liczbę sytuacji strzeleckich, które PKS II wypracował sobie w trakcie pierwszej połowy. Jednak mimo tych kłopotów, Nasi zawodnicy zdołali wyrównać jeszcze przed przerwą. Dobrą "centrę" z rzutu rożnego Tomka Radomskiego na bramkę, strzałem głową zamienił Michał Wąsowski.

Na drugą połowę Nasz zespół wyszedł z kilkoma roszadami. Możliwość zaprezentowania swoich umiejętności otrzymali Aleksander Graff, Jakub Lipa i Adam Zagórny. Przeprowadzone zmiany i przejście na grę "2 napastnikami" sprawiły, że Nasz zespół osiągnął przewagę. Dużą aktywnością wykazywał się zwłaszcza Aleksander Graff, który w 60.minucie wyprowadził "Dwójkę" na prowadzenie. Kolejne dwie bramki to zasługa Michała Bigoszewskiego, który szczególnie przy pierwszej swojej bramce wykazał się dużą ofiarnością i wolą walki. Piątą, ostatnią bramkę dla Naszego zespołu zdobył Jakub Lipa, wykorzystując bardzo dobre podanie Alka Graffa.

Ogólnie występ "Rezerwistów" nie był oszałamiający. Brakowało spokojnej gry piłką, tylko nieliczne akcje mogły się podobać. Jednak liczą się trzy zdobyte punkty, które pozwalają "Dwójce" włączyć się w walkę o awans do A-klasy.