• autor: Wasu91, 2009-10-03 20:17

A-klasa, VIII Kolejka

2 : 3

CIĘŻKA PRZEPRAWA PRZEZ BÓR

8 zwycięstwo w 8 meczu odnieśli zawodnicy PKS Radość. W meczu VII kolejki Nasz zespół pokonał Bór Regut - 3:2. Decydującą bramkę w 70.minucie spotkania zdobył Robert Rybak.

Przed meczem mało kto mógł przewidywać, że Nasz zespół jest w stanie stracić punkty w Regucie. Jednak analizując nie tak odległą historię pojedynków PKS-u z drużyną Boru, można było spodziewać się ciężkiej przeprawy Naszej drużyny. W rundzie wiosennej zeszłego sezonu, to właśnie Bór był pierwszą drużyną, która przerwała serię zwycięstw PKS-u.

Patrząc na pierwsze dwadzieścia minut meczu można było odnieść wrażenie, że historia będzie chciała się powtórzyć. Gospodarze po dwóch bramkach zdobytych po stałych fragmentach gry prowadzili już bowiem 2-0. Nasz zespół w żadnym stopniu nie przypominał drużyny, która przed tygodniem zagrała bardzo dobry mecz z Advitem. Brakowało agresji w grze, zawodnicy sprawiali wrażenie nieco zagubionych. Mimo tego PKS miał swoje sytuacje. W 28.minucie bardzo bliski zdobycia bramki był Daniel Zdzieszyński. Po jego uderzeniu głową, piłka odbiła się od dwóch słupków, by następnie opuścić plac gry. W 35. minucie trener Grzegorz Sitnicki zdecydował się przeprowadzić zmianę w Naszym zespole. W miejsce Jakuba Rosińskiego na boisko wszedł Andrzej Kociński, a cały zespół przeszedł na "grę dwoma napastnikami". Zmiana ustawienia od razu przyniosła efekty. W 37.minucie dobrej szansy na bramkę nie wykorzystał Michał Hyliński, którego strzał był minimalnie niecelny. W 41.minucie kontaktową bramkę zdobył Krzysztof Szczęsny. Obrońca PKS-u soczystym uderzeniem z lewej nogi pokonał bramkarza gospodarzy.

Na drugą połowę Nasz zespół wyszedł bardzo zmotywowany. To przełożyło się na lepszą grę niż w pierwszej odsłonie. Od samego początku Nasi zawodnicy raz po raz dochodzili do sytuacji strzeleckich pod bramką Boru. Bliski szczęścia w 47.minucie był ponownie Michał Hyliński. Po jego groźnym strzale z dystansu piłka przeszła tuż obok słupka bramki rywali. W 62. minucie po dobrym prostopadłym Adama Zagórnego w sytuacji "1 na 1" znalazł się Daniel Zdzieszyński. Napastnik Naszego zespołu do końca zachował "zimną krew" i strzałem "lobem" pokonał bramkarza Boru. Po drugiej bramce Nasz zespół w dalszym ciągu dążył do strzelenia rozstrzygającej bramki. Zawodnicy gospodarzy coraz częściej dopuszczali się gry "faul", nie mogąc inaczej przerwać groźnych akcji PKS-u. Taka gra dawała Naszym zawodnikom możliwość egzekwowania sporej ilości rzutów wolnych. Po jednym z nich w 67. minucie bliski pokonania golkipera gospodarzy był Robert Rybak, jednak jego strzał zatrzymał się na poprzeczce. W 74. minucie ponownie Nasz zespół wykonywał rzut wolny. W pole karne piłkę zaadresował Michał Hyliński, bramkarz gości "popisał się" niepewną interwencją, a piłka po jego zagraniu "zatańczyła" na linii bramkowej. Do bezpańskiej futbolówki dobiegł Robert Rybak i skierował ją do bramki. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. PKS Radość po ciężkim meczu ostatecznie pokonał Bór Regut - 3:2.

Cieszą kolejne 3 pkty, zdobyte na bardzo ciężkim terenie. Boisko w Regucie nie sprzyja grze piłką. To skrzętnie wykorzystuje drużyna gospodarzy, która przyzwyczajona do swojego "placu" bardzo często gra z pominięciem linii pomocy. Nasz zespół kolejny raz pokazał, że w trudnych sytuacjach "nie traci głowy". Nie jest łatwo wrócić do meczu, przegrywając w 20. minucie wyjazdowego meczu już 0-2.

Całej drużynie należą się słowa pochwały za udany "comeback". Zespół Boru zagrał bardzo ambitnie i jeżeli w każdym meczu będzie grał z podobnym zaangażowaniem będzie w stanie urwać punkty, zwłaszcza grając na własnym boisku.