• autor: Wasu91, 2009-09-27 18:47
B-klasa, VII Kolejka

1 : 10

Pogromem
zakończył się mecz VII kolejki B-klasy w którym PKS II Radość podejmował rywala zza miedzy - KS II Falenica. Nasi zawodnicy zaaplikowali swoim przeciwnikom aż 10 bramek. Dobrą skutecznością popisał się zwłaszcza Konrad Kryśkiewicz, który aż 4-krotnie wpisywał się na listę strzelców.

Od samego początku przewaga Naszych zawodników była zdecydowana. Gospodarze ograniczali się tylko do wyprowadzania nielicznych kontr. W 24. minucie dobrą akcję przeprowadził nasz zespół. Konrad Kryśkiewicz przytomnie zgrał piłkę do Piotra Wadowskiego, a ten niemal z "zerowego kąta" zdołał umieścić ją w siatce. Rezerwiści nie zwalniali tempa, kolejne sytuacje mieli Kryśkiewicz i Wadowski. Jednak w obu wypadkach piłka nie chciała wpaść do siatki. W 34. minucie po faulu na Tomaszu Radomskim rzut wolny na bramkę zamienił Kamil Kucharski, który strzałem popularnym "rogalem" nie dał szans bramkarzowi z Falenicy.

Drugą połowę Nasz zespół zaczął od mocnego uderzenia. Już w pierwszej akcji drugiej części zdobył bramkę. Jej strzelcem okazał się Konrad Kryśkiewicz, przełamując tym samym swoją indolencję strzelecką. Później Konrad jeszcze 3 razy pokonywał bramkarza rywali. Z biegem spotkania zawodnicy z Falenicy opadli z sił, co skrzętnie wykorzystał Nasz zespół. Kolejne bramki zdobyli: Jakub Łysik, Tomasz Radomski (dwie) i Mateusz Frąckiewcz. Zwłaszcza bramka Frąckiewicza była przepięknej urody. Znany z mocnego uderzenia lewą noga "Mate", swoim firmowym zagraniem pokonał golkipera z Falenicy, ustalając tym samym wynik meczu na - 1:10.

Ogólnie rozmiary zwycięstwa cieszą, zwłaszcza, że przeciwnikiem był zespół z Falenicy. Z którym pojedynki "derbowe" niezależnie od klasy rozgrywkowej zawsze są zacięte i dają dużo emocji kibicom z obu stron.