Odtwarzacz

Aktualności

WYGRANA RADOŚCI Z WESOŁĄ

• autor: pwasowski, 2009-02-09 22:42

PKS Radość rozegrał pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera Grzegorza Sitnickiego. Dziesiąty zespół A-klasy wygrał 5:3 z KS Wesoła (14. miejsce w LO). W barwach Radości zagrało 7 nowych zawodników, w tym dwóch grających na jesieni w III lidze!

źródło: Linia Otwocka

Od pierwszych minut spotkania zespół Radości osiągnął widoczną przewagę. W grze PKS-u było widać rękę nowego trenera – Grzegorza Sitnickiego, który od początku swojej pracy mówił, że chce wprowadzić w Radości grę strefową. Jego piłkarze byli dobrze zorganizowani i stawiali pressing już pod polem karnym rywala. Taka gra dała oczekiwany skutek. Dwa razy zawodnicy z Wesołej pogubili się przy wyprowadzeniu piłki, co skwapliwie wykorzystali zawodnicy PKS, a konkretnie Michał Wąsowski, który dwukrotnie sprytnymi, technicznymi strzałami pokonał bramkarza rywali. Jednak zespół Radości w barwach, którego zagrała zupełnie zmieniona linia defensywna, nie ustrzegł się błędów. Jeden z nich wykorzystał napastnik Wesołej, który pięknym strzałem od słupka pokonał Rafała Wieczorka. Do końca pierwszych 45-minut wynik nie uległ już zmianie i na koniec pierwszej połowy było 2:1 dla Radości.

W przerwie trener Sitnicki dokonał kilku zmian w składzie. Z zawodników, którzy wyszli na drugą połowę najwięcej zamieszania robił Tomasz Radomski, który w 53. minucie tak związał rywali, że jeden z nich skierował piłkę do własnej bramki. Przy wyniku 3:1 niezgrana obrona PKS-u zaczęła popełniać błędy i Wesoła strzeliła kontaktową bramkę. Podziałało to mobilizująco na Radość, gdyż chwilę później gola po pięknym strzałe z rzutu wolnego zdobył Michał Hyliński – jeden z testowanych przez PKS zawodników. Kolejną bramkę dorzucił Aleksander Graff (jesienią grający w III-ligowej Legionovii) i w zasadzie było już po meczu. Gracze z Wesołej grali do końca i zdołali jeszcze zdobyć bramkę na 5:3, która ustaliła wynik spotkania.

Oprócz wspomnianego napastnika Aleksandra Graffa w barwach Radości zagrał jeszcze jeden zawodnik grający ostatnio w III-lidze. Chodzi o Sebastiana Żółkowskiego, który jeszcze jesienią występował w Orlętach Łuków.

Z wzmocnień składu zadowolony jest trener Grzegorz Sitnicki – Mam nadzieję, że uda się załatwić wszystkich nowych chłopaków i będę mógł budować drużynę na przyszły sezon. Teraz realnie patrząc, mamy za dużą stratę do czołówki, ale będziemy walczyć. A wracając do dzisiejszego spotkania, to jestem zadowolony, że drużyna zrealizowała cele taktyczne. Mieliśmy postawić 3-4 akcje pressingowe w połowie i to się udało. 5:3 to wynik, który nie do końca oddaje naszą przewagę, bo sytuacji było zdecydowanie więcej. Ogólnie jak na pierwszy raz, to mecz można uznać za udany, aczkolwiek pracy jest jeszcze bardzo dużo – podkreślił szkoleniowiec PKS.

1 luty 2009, Warszawa – boisko KS Drukarz

PKS Radość – KS Wesoła 5:3 (2:1)

Bramki: Michał Wąsowski (23'), (32'); samobójcza (53'); Michał Hyliński (75'); Aleksander Graff (78')