Aktualności

PARAFIALNI POKONALI BOBRA

• autor: Wasu91, 2012-04-01 04:00

"ZWYCIĘSKA PRZEPRAWA W TŁUSZCZU"

Passę zwycięstw kontynuuje PKS Radość. W meczu XX kolejki Ligi Okręgowej (gr. Warszawa I) "Parafialni" pokonali w Tłuszczu miejscowy Tłuszczański Klub Sportowy Bóbr - 2:0, odnosząc tym samym trzecie, kolejne zwycięstwo w 2012 roku.

Bramki dla "Biało-Zielonych" zdobyli: Dominik Dukalski (na zdj. drugi od prawej) oraz Arkadiusz Milewski (pierwszy od lewej).

----------> OCEŃ ZAWODNIKÓW <----------

----------> GALERIA ZDJĘĆ -  BÓBR vs PKS (69 zdjęć) <----------

(Relacja w rozwinięciu)

Wyjazdową konfrontację z Bobrem "Parafialni" rozpoczęli w tym samym składzie, w którym zagrali w ostatnim spotkaniu z rezerwami Dolcanu.

Od pierwszych minut na grząskim boisku w Tłuszczu, pojawił się m.in. nasz najlepszy strzelec Dominik Dukalski, którego występ, z powodu problemów zdrowotnych, nie był pewny do ostatnich chwil. O tym ile znaczy "Duki" dla "Biało-Zielonych" mogliśmy przekonać się już w 7. minucie, kiedy to supersnajper PKS-u otworzył wynik spotkania. Były zawodnik m.in. OKS-u Otwock oraz Dolcanu Ząbki wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony Michała Krzysztoszka i strzałem z powietrza skierował piłkę do bramki Bobra. Cztery minuty później blisko podwyższenia prowadzenia był Michał Zieliński. Popularny "Zielu" silnym strzałem z dystansu próbował zaskoczyć bramkarza rywali - Tomasza Lecha. Doświadczony golkiper popisał się jednak skuteczną interwencją, pewnie wyłapując piłkę. Kolejną groźną akcję zawodnicy trenera Michała Miroty przeprowadzili w 21. minucie. Wówczas na bramkę gospodarzy z dystansu uderzał Jerzy Pędich. Strzał naszego lewego obrońcy był minimalnie niecelny. Piłkarze Bobra w pierwszych dwudziestu minutach (jak i przez większości spotkania) próbowali wykorzystywać długie wznowienia swojego bramkarza. W początkowych fragmentach taki sposób gry zawodników z Tłuszcza kończył się zazwyczaj, odgwizdaniem przez sędziego Marcina Formickiego spalonego. Zawodnicy Bobra bramkarza PKS-u Jana Szczęsnego do większego wysiłku zmusili dopiero w końcówce pierwszej połowy. W 35. minucie płaskim uderzeniem z 15. metrów popisał się jeden z pomocników gospodarzy. Niebezpieczny strzał rywala "Jano" z największym trudem wybił na rzut rożny. Ostatnie minuty pierwszej części gry ponownie należały do "PKS-iaków". W odstępie sześćdziesięciu bramkę rywali ostrzelali Michał Krzysztoszek i Dominik Dukalski. Uderzenie "Karła" golkiper Bobra instynktownie wybronił nogami. Natomiast strzał "Dukiego" blisko 40-letni bramkarz zatrzymał, dzięki efektownej paradzie. Do przerwy "Parafialni" w pełni zasłużenie prowadzili różnicą jednego gola.

Początek drugiej odsłony to kontynuacja ataków PKS-u. W 47. minucie minimalnie niecelnie z rzutu wolnego uderzył Dominik Dukalski. Strzał naszego zawodnika trafił w boczną siatkę. Dwie minuty później sędzia główny podjął bardzo kontrowersyjną decyzję, nie uznając bramki Andrzeja Kocińskiego. Arbiter dopatrzył się pozycji spalonej naszego zawodnika. Nieuznana bramka nie podłamała "PKS-iaków". W 52. minucie kolejną szansę na podwyższenie wyniku miał Dominik Dukalski. Wychowanek PKS-u otrzymał dobre prostopadłe od Michała Zielińskiego i znalazł się w sytuacji "1 na 1" z Tomaszem Lechem. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł bramkarz rywali, który zdołał umiejętnie wyłuskać piłkę z pod nóg "Dukiego". Gospodarze jedną z nielicznych szans na wyrównanie mieli w 56. minucie. Wówczas w dogodnej sytuacji, po niepewnej interwencji jednego z defensorów PKS-u, znalazł się zawodnik Bobra. Uderzenie rywala z 14. metrów było jednak wyraźnie niecelne. W trakcie kolejnych kilkunastu minut niewiele ciekawego działo się na boisku. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Dużo emocji dostarczył kibicom ostatni kwadrans spotkania. W 79. minucie, kilka minut po swoim wejściu na plac gry, szansę na podwyższenie prowadzenia miał Mariusz Boniec. Nasz zawodnik nie zdołał jednak z kilku metrów, skierować piłki do siatki. W odpowiedzi dwukrotnie Jana Szczęsnego strzałami z dystansu próbowali zaskoczyć rywale. Za każdym razem nasz bramkarz pewnie wyłapywał uderzenia zawodników z Tłuszcza. "Biało-Zieloni" ostateczny cios zadali w pierwszej minucie doliczonego czasu gry. Akcję trzech zmienników - Mariusza Bońca, Kamila Grochowalskiego oraz Arkadiusza Milewskiego - skutecznie sfinalizował ten ostatni. "Miler" uderzeniem lewą nogą z sześciu metrów ustalił końcowy wynik spotkania. Ostatecznie, w meczu XX kolejki, PKS pokonał Bobra Tłuszcz - 2:0

Cieszy kolejne wyjazdowe zwycięstwo, odniesione w rywalizacji z bardzo groźnym zespołem. Słowa uznania należą się dla wszystkich zawodników, którzy pomimo niesprzyjającej, prawdziwie marcowej pogody (w trakcie meczu okresami padał deszcz, grad lub śnieg oraz świeciło słońce) i ciężkiego boiska, zagrali skutecznie w ataku oraz obronie, zdobywając tym samym już trzeci komplet punktów w tym roku.

W tabeli ligowej PKS utrzymał 3. miejsce, zwiększając przewagę nad zespołami z miejsc cztery i pięć - Drukarzem i Legionovią II - do odpowiednio czterech i siedmiu punktów. Przynajmniej na kilkanaście godzin "Parafialni" zbliżyli się także do przewodzących stawce drużyn w LO: Józefovii i Wilgi Garwolin, które swoje mecze rozegrają w niedzielę.

W meczu z Bobrem debiut w barwach "Biało-Zielonych" zaliczył Kamil Grochowalski. Popularny "Grochu" na boisku pojawił się w 65. minucie i swój występ okrasił asystą przy bramce Arkadiusza Milewskiego.

Kolejny mecz ligowy nasz zespół rozegra w Wielki Piątek (06.04). Tym razem "Parafialni" w Radości podejmą rezerwy Legionovii. Początek spotkania o godz. 16.00

(Bramka po bramce)

7'

(0 : 1)

W 7. minucie Dominik Dukalski zdobył gola, otwierającego wynik spotkania. Najlepszy strzelec PKS-u wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony boiska Michała Krzysztoszka i strzałem prawą nogą z powietrza, z 6. metrów, skierował piłkę do siatki.

90+1'

(0 : 2)

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry piłkę na prawej stronie boiska przejął Mariusz Boniec. Wprowadzony w drugiej połowie zawodnik PKS-u udanie wyminął dwóch obrońców i podał piłkę do innego rezerwowego Kamila Grochowalskiego. Debiutujący w barwach "Parafialnych" gracz zaadresował piłkę w pole karne wprost do niepilnowanego Arkadiusza Milewskiego. "Miler" po szybkim opanowaniu piłki uderzył lewą nogą z 6. metrów obok próbującego interweniować bramkarza rywali. Akcja trzech zmienników dała naszemu zespołowi drugie trafienie.

90+3'

0 : 2

Po upływie trzech doliczonych minut prowadzący spotkanie sędzia Marcin Formicki zakończył zawody. Ostatecznie PKS Radość pokonał na wyjeździe Bobra Tłuszcz - 2:0.

Stadion przy ul. Polnej 1 w Tłuszczu; dnia 31.03.2012 o godzinie 15:30