Aktualności

PKS WYGRAŁ W SEROCKU

• autor: Wasu91, 2012-03-18 03:00

"UDANE ROZPOCZĘCIE WIOSNY"

Od wyjazdowego zwycięstwa wiosenną część sezonu 2011/2012 rozpoczął PKS Radość. W meczu XVIII kolejki Ligi Okręgowej (gr. Warszawa I) "Parafialni" pokonali Sokół Serock - 4:2.

Bramki dla "Biało-Zielonych" zdobyli: Dominik Dukalski (dwie), Marcin Skrzyński oraz Andrzej Kociński.

----------> OCEŃ ZAWODNIKÓW <----------

----------> GALERIA ZDJĘĆ -  SOKÓŁ vs PKS (21 zdjęć) <----------

(Relacja w rozwinięciu)

Mecz PKS-u z Sokołem Serock, który dla obydwu drużyn był inaugurującą wiosennych zmaganiach o ligowe punkty, w pierwszym kwadransie nie obfitował w sytuacje podbramkowe. W początkowej fazie spotkania żaden z zespołów nie potrafił przedostać się w okolice pola karnego rywali. Z biegiem czasu śmielej i częściej zaczęli atakować "PKS-iacy". W 19. minucie nasz zespół zdobył gola otwierającego wynik spotkania. Na listę strzelców wpisał się Dominik Dukalski. Najlepszy strzelec PKS-u kapitalnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce rywali. Po zdobyciu gola obraz gry nie uległ zmianie. W dalszym ciągu częściej bramkarza Sokoła niepokoili "PKS-iacy". W 31. minucie po raz drugi piłkę do bramki rywali posłał Dominik Dukalski. Niestety sędzia główny Piotr Siedlecki, dopatrzył się pozycji spalonej i gola nie uznał. Ostatnią groźną akcję w pierwszej odsłonie "Biało-Zieloni" stworzyli w 37. minucie. Wówczas na bramkę rywali niecelnie głową uderzał Mariusz Boniec. Sokół w pierwszej połowie nie potrafił poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Jana Szczęsnego. Nasz bramkarz zmuszony był do interwencji, jedynie po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry. Do przerwy PKS w pełni zasłużenie prowadził różnicą jednej bramki.

Drugą połowę od mocnego uderzenia mogli zacząć "PKS-iacy". W 48. minucie strzał Mariusza Bońca oraz późniejszą dobitkę Michała Zielińskiego obronił, jednak bramkarz rywali. Cztery minuty później "Boniu" miał kolejną, tym razem zdecydowanie klarowniejszą, szansę na zdobycie bramki. Niestety napastnik PKS-u, będąc sam przed bramką rywali, uderzył wprost w bramkarza Sokoła. Na drugie trafienie swoich ulubieńców kibice "Parafialnych" musieli czekać do 62. minuty. Wówczas gola numer dwa dla zespołu z Radości zdobył Marcin Skrzyński. Środkowy obrońca PKS-u wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego Andrzeja Kocińskiego i strzałem głową zdobył swoją trzecią bramkę w bieżących rozgrywkach. Dziesięć minut później gospodarze, w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach, strzelili gola kontaktowego. Sędzia Siedlecki nie dopatrzył się ewidentnego przewinienia Michała Kaczora, który w nieprzepisowy sposób (zagrywając nakładką) próbującego interweniować Jerzego Pędicha i skierował piłkę do siatki. Na stratę bramki nasz zespół odpowiedział bardzo szybko. W 75. minucie i 77. minucie "Biało-Zieloni" zdobyli dwa gole, których autorami byli Andrzej Kociński oraz Dominik Dukalski. Popularny "Kot" zaliczył trafienie po indywidualnej akcji. Natomiast "Duki" pewnie wykorzystał rzut karny, podyktowany za zagranie ręką we własnym polu karnym, przez jednego z obrońców Sokoła. W końcówce gospodarze dążyli do zmniejszenia rozmiarów porażki, angażując większa liczbę zawodników w akcje ofensywne. Ta sztuka udała im się w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, kiedy to Norbert Smyk strzałem z kilku metrów zdobył drugiego gola dla swojego zespołu. To trafienie ustaliło końcowy wynik spotkania. Ostatecznie PKS pokonał Sokół Serock - 4:2.

Zwycięstwo na trudnym terenie w Serocku (w poprzednich meczach na własnym boisku Sokół przegrał tylko jeden raz) jest bardzo cennym osiągnięciem. Nasz zespół potrafił wywalczyć komplet punktów, pomimo absencji aż pięciu zawodników. Z powodu problemów z kartkami trener Michał Mirota we wczorajszym spotkaniu nie mógł desygnować do gry kapitana drużyny Dariusza Papierza, Grzegorza Bieleckiego (obydwaj pauzowali za nadmiar żółtych kartek) oraz Konrada Kryśkiewicz (karencja za czerwoną kartkę). Natomiast kontuzję uniemożliwiły występ Krzysztofowi Szczęsnemu oraz Kamilowi Grochowalskiemu.

Dzięki tej wygranej PKS wyprzedził w tabeli ligowej rezerwy Legionovii, które dość niespodziewanie przegrały z rezerwami Dolcanu Ząbki - 1:2 i przynajmniej na 24 h (Drukarz swój mecz rozegra dziś o godz. 15.00 ) przesunął się na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

W meczu z Sokołem debiuty w barwach "Parafialnych" zaliczyło trzech zawodników: Michał Zieliński, Michał Krzysztoszek oraz Sebastian Milewski"Zielu" i "Karzeł" na boisku spędzili całe 90. minut. Z kolei "Seba" wszedł na plac gry w 82. minucie.

Kolejny mecz ligowy nasz zespół rozegra w najbliższą sobotę (24.03). Tym razem "Parafialni" podejmą na własnym boisku rezerwy Dolcanu Ząbki. Początek spotkania o godz. 12.00

(Bramka po bramce)

19'

(0 : 1)

W 19. minucie Dominik Dukalski efektownym strzałem głową z 11. metrów skutecznie sfinalizował dośrodkowanie z lewej strony boiska Jerzego Pędicha i zdobył pierwszą bramkę w meczu. Piłka po uderzeniu "Dukiego" odbiła się od słupka i wpadła do bramki rywali. Bramka z cyklu stadiony świata.

62'

(0 : 2)

W 62. minucie drugiego gola dla PKS-u zdobył Marcin Skrzyński. Środkowy defensor "Parafialnych" uderzeniem głową zmienił tor lotu piłki, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Andrzeja Kocińskiego i zaskoczył golkipera Sokoła.

72'

(1 : 2)

W 72. minucie kontaktowego gola dla Sokoła zdobył Michał Kaczor. Zawodnik rywali doskoczył do "bezpańskiej" piłki, która po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, znalazła się przed bramką PKS-u i zagrywając "nakładką" skierował piłkę do siatki, uprzedzając próbującego wybić futbolówkę Jerzego Pędicha.

75'

(1 : 3)

Piętnaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry Andrzej Kociński, po indywidualnej akcji, zdobył gola numer trzy dla PKS-u. Wychowanek "Parafialnych" strzałem "brazylijskim fałszem", z 7. metrów, zmusił do ponownej kapitulacji bramkarza gospodarzy.

77'

(1 : 4)

Dwie minuty po trzeciej bramce "PKS-iacy" zaliczyli kolejne trafienie. Czwartego gola dla PKS-u zdobył Dominik Dukalski. Nasz najlepszy strzelec pewnie wykorzystał rzut karny, podyktowany za zagranie ręką przez jednego z zawodników Sokoła we własnym polu karnym. Dużą cegiełkę do tej bramki "dołożył" Jan Szczęsny. Golkiper "Biało-Zielonych" szybkim i dalekim wybiciem za linię obrońców, uruchomił Michała Krzysztoszka, który po chwili wywalczył "jedenastkę".

90+1'

(2 : 4)

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Norbert Smyk zdobył drugą bramkę dla swojego zespołu. Napastnik rywali wykorzystał sytuację "1 na 1" z Janem Szczęsnym i strzałem prawą nogą z 6.metrów zdobył swojego 10. gola w sezonie.

90+3'

2 : 4

Po upływie trzech doliczonych minut prowadzący spotkanie sędzia Piotr Siedlecki zakończył zawody. Ostatecznie PKS Radość pokonał na wyjeździe Sokół Serock - 4:2.

Stadion przy ul. Pułtuska 47 w Serocku;; dnia 17.03.2012 o godzinie 15:00

Goście

Sokół Serock

Sędziowali:

Piotr Siedlecki              (WS Warszawa)

Krzysztof Szczęsny     (WS Warszawa)

Piotr Bieniek                 (WS Warszawa)

Ocena sędziego głównego (skala 1-10): 4,5

Widzów: ok. 130

Goście

PKS Radość

Bramki: Michał Kaczor (72'); Norbert Smyk (90+1') - Dominik Dukalski (19'), (77'-k); Marcin Skrzyński (62'); Andrzej Kociński (75')

http://img132.imageshack.us/img132/3043/mnews41.jpg Sokół Serock: Piotr Malinowski - Paweł Badenko, Bartosz Szydłowski, Michał Krasnowski http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (58' Patryk Więch), Dominik Pakieła http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (85' Mateusz Pawlak) - Tomasz Luks, Michał Kaczor http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif, Grzegorz Oktaba http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (67' Paweł Calak), Krzysztof Szymański http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (79' Tomasz Jaczyński) - Sebastian Ściechowicz, Norbert Smyk http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif

http://img132.imageshack.us/img132/3043/mnews41.jpg PKS Radość: Jan Szczęsny - Jerzy Pędich, Adam Zagórny, Marcin Skrzyński http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif, Krzysztof Romaszko - Andrzej Kociński http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (82' Sebastian Milewski), Michał Wąsowski http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (70' Tomasz Kuźma), Michał Zieliński, Dominik Dukalski http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (78' Arkadiusz Milewski), Michał Krzysztoszek - Mariusz Boniec http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (84' Damian Wolski)