Aktualności

PODSUMOWANIE ZIMOWYCH PRZYGOTOWAŃ

• autor: Wasu91, 2012-03-16 02:30

"JESTEŚMY GOTOWI?"

Zimowa przerwa w rozgrywkach już prawie za nami. Do pierwszego meczu ligowego PKS-u w 2012 roku pozostały już tylko godziny. Najwyższy czas podsumować zimowy okres przygotowawczy w wykonaniu "PKS-iaków".

(Więcej szczegółów w rozwinięciu)

TRENINGI

Okres przygotowawczy "Parafialni" rozpoczęli pod wodzą nowego trenera - Michała Miroty, który w przerwie zimowej zastąpił odchodzącego do OKS-u Otwock - Macieja Kędziorka.

"PKS-iacy" na pierwszym treningu spotkali się 4 stycznia. We wstępnej fazie przygotowań nasi zawodnicy skupili się głównie na poprawie przygotowania siłowego oraz wytrzymałości tlenowej, wykonując różnego rodzaju ćwiczenia (najczęściej w formie obwodu stacyjnego).

"Parafialni" od początku przygotowań trenowali także na boiskach ze sztuczną nawierzchnią (Otwock i Park Skaryszewski). Te zajęcia miały na celu głównie poprawę umiejętności taktyczno-technicznych zawodników oraz stopniowe zgrywanie nowych "PKS-iaków" z resztą zespołu.

SPARINGI

W trakcie zimowego okresu przygotowawczego "Parafialni" rozegrali dziesięć z jedenastu zaplanowanych meczów kontrolnych. Do skutku nie doszedł jedynie sparing z Czarnymi Węgrów, który z powodu siarczystych mrozów został odwołany.

W dziesięciu, rozegranych na przełomie stycznia i marca, meczach PKS zanotował trzy zwycięstwa, cztery remisy oraz trzy porażki.

Nasz zespół strzelił dwadzieścia pięć bramek i stracił jedną mniej. Najwięcej goli dla "Biało-Zielonych" zdobył Mariusz Boniec, który ośmiokrotnie wpisał się na listę strzelców.

28.01 (Sob)            PKS Radość 1:1    UKS Łady -> link <- -> foto <-
08.02 (Śr)            PKS Radość 3:3    Victoria Sulejówek -> link <- -> foto <-

3 - Dominik Dukalski, Kamil Grochowalski

1 - Andrzej Kociński, Marcin Skrzyński, Konrad Kryśkiewicz, Michał Wąsowski, Damian Wolski

Wyniki, jeśli chodzi o suche rezultaty z pewnością nie olśniewają, jednak w grach kontrolnych nie są one najważniejsze. Priorytetem w okresie zimowej przerwy w rozgrywkach jest dobre przygotowanie zespołu do meczów ligowych.

Mamy nadzieję, że wykonana praca przyniesie pożądany efekt i PKS od pierwszego meczu będzie prezentował skuteczną i ofensywną grę, przynosząc swoim kibicom wiele sportowych emocji.