Aktualności

REMIS W SULEJÓWKU

• autor: Wasu91, 2012-02-09 03:30

"Z VICTORIĄ BEZ VICTORII"

W trzecim meczu sparingowym rozegranym w ramach zimowych przygotowań do wiosennej części sezonu 2011/2012 PKS Radość zremisował z Victorią Sulejówek - 3:3 (1:2). Bramki dla PKS-u zdobyli: Mariusz Boniec, Dominik Dukalski oraz Konrad Kryśkiewicz.

Początek środowego spotkania, rozgrywanego na sztucznym boisku w Sulejówku, należał do gospodarzy. Victoria w pierwszym kwadransie osiągnęła przewagę, którą udokumentowała zdobyciem gola w 13. minucie. Wówczas najskuteczniejszy zawodnik rywali - Cezary Kostrzewa - skierował piłkę do bramki, wykorzystując sytuację "1 na 1" z Janem Szczęsnym. Strata bramki podziała mobilizująco na "PKS-iaków". W 22. minucie nasz zespół był bardzo bliski doprowadzenia do remisu. Niestety jeden z zawodników testowanych (autor dwóch bramek w dwóch poprzednich meczach sparingowych), z 8. metrów, uderzył wprost w golkipera rywali. Minutę później, występująca w mocno eksperymentalnym zestawieniu, linia defensywna PKS-u (w pierwszej połowie w obronie zagrało trzech nominalnych pomocników) popełniła błąd, który skutkował rzutem karnym dla rywali. Jedenastkę na bramkę zamienił Mariusz Daniel. Podopieczni trenera Michała Miroty, w trakcie pierwszej części gry, potrafili odpowiedzieć jednym trafieniem. Autorem gola kontaktowego był Mariusz Boniec. Napastnik "Parafialnych" wykorzystał niepewne wybicie nogą bramkarza rywali i płaskim strzałem ze skraju pola karnego skierował piłkę do siatki.

Drugą połowę "PKS-iacy" rozpoczęli z kilkoma roszadami w składzie. Na placu gry pojawił się m.in. trener Michał Mirota, który postanowił wspomóc swoich podopiecznych w bezpośredniej rywalizacji na boisku. Niestety kilka minut po wznowieniu gry Victoria podwyższyła swoje prowadzenie. Bramkę dla czwartoligowca, efektownym strzałem pod poprzeczkę z 14. metrów, zdobył Mateusz Piórczyński. Dwubramkowe prowadzenie gospodarzy nie załamało zawodników z Radości. Nasz zespół pomny udanych pogoni z jesiennych spotkań z Legionovią II oraz Dolcanem II dążył do odrobienia strat. Jak się później okazało "Biało-Zieloni" kolejny raz pokazali, że są zespołem, który walczy o korzystny rezultat do ostatniego gwizdka sędziego. W 62. minucie Dominik Dukalski zdobył drugiego, kontaktowego gola w meczu. Najlepszy strzelec PKS-u wykorzystał rzut karny. Nie było to ostatnie słowo "Biało-Zielonych" we wczorajszej rywalizacji. W 73. minucie do remisu doprowadził Konrad Kryśkiewicz. Popularny "Kondzio" po otrzymaniu prostopadłego podania od Mariusza Bońca, umiejętnie wyminął bramkarza rywali i skierował futbolówkę do pustej bramki. W końcówce nasz zespół mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie jednak sparingowa konfrontacja z Victorią zakończyła się remisem - 3:3.

Występ we wczorajszym sparingu urazem stawu skokowego okupił - Dariusz Papierz. Kapitan PKS-u boisko opuścił w 35. minucie. Mamy nadzieję, że kontuzja okaże się niegroźna i "Papi" szybko wróci do gry.

Następny sparing "PKS-iacy" rozegrają w sobotę (11.02). Przeciwnikiem naszego zespołu będzie siódma drużyna IV ligi (gr. Mazowiecka - Południe) – Mazowsze Grójec. Mecz odbędzie się na sztucznym boisku w Otwocku. Początek o godz. 14.45.

ZIMA 2012
  Sparing nr 3

(Śr) 08.02 g. 19.00 (Sulejówek, ul. Reymonta 1)

3 : 3

( 2 : 1 )

Bramki: Cezary Kostrzewa (13'); Mariusz Daniel (23'-k); Mateusz Piórczyński (52')  - Mariusz Boniec (31'); Dominik Dukalski (62'-k); Konrad Kryśkiewicz (73')

http://img132.imageshack.us/img132/3043/mnews41.jpg PKS Radość (I połowa): Jan Szczęsny - Andrzej Kociński, Adam Zagórny, Michał Wąsowski, Piotr Pyra - Mariusz Boniec http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif, Dariusz Papierz http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (35' Zawodnik testowany nr 3), Zawodnik testowany nr 1, Dominik Dukalski, Damian Wolski - Zawodnik testowany nr 2

(II połowa): Jan Szczęsny - Adam Zagórny, Grzegorz Bielecki, Michał Mirota, Tomasz Kuźma - Andrzej Kociński, Zawodnik testowany nr 1 http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (65' Mariusz Boniec), Marcin Skrzyński, Dominik Dukalski http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif, Zawodnik testowany nr 3 http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (75' Michał Wąsowski) - Zawodnik testowany nr 2 http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (65' Konrad Kryśkiewicz http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif)