Aktualności

PARAFIALNI MINIMALNIE GORSI OD LOTNIKÓW

• autor: Wasu91, 2012-01-22 09:00

"OBIECUJĄCY START"

Trener Michał Mirota wczoraj zaliczył swój meczowy debiut w roli szkoleniowca PKS-u Radość. Jego podopieczni rozegrali pierwszy zimowy sparing i minimalnie przegrali z szóstą drużyną IV ligi, Okęciem Warszawa - 1:2 (1:1).

Zwłaszcza w pierwszej połowie gra naszej drużyny mogła się podobać. "PKS-iacy" świetnymi wymianami podań kilka razy zepchnęli rywali do głębokiej defensywy.

W 28. minucie spotkania Dominik Dukalski zdecydował się na strzał z rzutu wolnego. Kąśliwe uderzenie „Dukala” sprawiło wiele kłopotów bramkarzowi „Lotników”. Piłka po odbiciu się od zmrożonej murawy nabrała dziwnej rotacji i stojący w bramce Okęcia - Piotr Kruszewski instynktownie wybił ją przed siebie. Wykorzystał to jeden z testowanych w PKS-ie zawodników i strzałem z najbliższej odległości otworzył wynik spotkania.

W kolejnych minutach to nadal nasi zawodnicy prowadzili grę, a rywale głównie kontrowali. I właśnie po jednej z kontr, w końcówce pierwszej połowy, zawodnicy Okęcia wyrównali.

W przerwie w obu drużynach doszło do wymiany niemal całych jedenastek. Po zmianie stron lepiej prezentowali się zmiennicy czwartoligowca. Swoją przewagę udokumentowali bramką zdobytą w 60. minucie gry. Później gra zrobiła się bardziej wyrównana. W końcówce „PKS-iacy” mieli kilka okazji do wyrównania. Najlepszą już w doliczonym czasie gry zmarnował Jakub Bogusz, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił obok bramki.

W sparingu z Okęciem w barwach „Parafialnych” zagrało sześciu testowanych zawodników. Kilku z nich ma na swoim koncie występy w III i IV lidze. Cała szóstka spisała się bardzo obiecująco. Wszyscy pokazali, że mogą być realnym wzmocnieniem PKS-u.

Następny sparing podopieczni trenera Miroty rozegrają w sobotę (28.01). Przeciwnikiem będzie kolejny klub z IV ligi – UKS Łady (9. miejsce, gr. Mazowsze - Południe). Mecz odbędzie się ponownie na sztucznym boisku w Otwocku. Pierwszy gwizdek o godz. 13.00.

ZIMA 2012
I Sparing

(Sob) 21.01 g. 12.00 (Otwock, ul. Sportowa)

1 : 2

(1 : 1)

Sędzia główny:

Kamil Paczuski (WS Warszawa)

Bramki: Zawodnik testowany nr 2 (28') - Tomasz Sieński (39'), (60')

http://img132.imageshack.us/img132/3043/mnews41.jpg PKS Radość (I połowa): Jan Szczęsny - Jerzy Pędich, Adam Zagórny, Grzegorz Bielecki, Tomasz Kuźma - Andrzej Kociński, Zawodnik testowany nr 1, Dariusz Papierz, Zawodnik testowany nr 2 http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gifZawodnik testowany nr 3 - Dominik Dukalski

(II połowa): Daniel Urbanowicz -  Adam Zagórny, Michał Wąsowski, Grzegorz Bielecki, Mariusz Banaszek - Konrad Kryśkiewicz, Jerzy Pędich http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (68' Zawodnik testowany nr 4)Tomasz Kuźma http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (68' Jakub Bogusz), Damian Wolski http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (68' Zawodnik testowany nr 5)Piotr Pyra http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (68' zawodnik testowany nr 6) - Mariusz Boniec

http://img132.imageshack.us/img132/3043/mnews41.jpg Okęcie Warszawa (I połowa): Piotr Kruszewski - Sebastian Kuć, Maciej Baranowski, Zawodnik testowany nr 1, Piotr Łuczyk - Kamil Świtalski, Aleksander Eibl, Tomasz Kulesza, Mariusz Wiśniewski - Rafał Gajowniczek, Tomasz Sieński http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif

(II połowa): Rafał Brzezik -  Kamil Rudnicki, Maciej Baranowski, Zawodnik testowany nr 1, Zawodnik testowany nr 2 - Arthur Płoński, Zawodnik testowany nr 3, Zawodnik testowany nr 4, Krzysztof Michalski - Rafał Gajowniczek, Tomasz Sieński