Aktualności

PORAŻKA W HICIE KOLEJKI

• autor: Wasu91, 2011-10-20 19:00

"NIEUDANA POGOŃ ZA WILGĄ"

W szlagierowym meczu XII kolejki Ligi Okręgowej (gr. Warszawa I) PKS Radość przegrał na własnym boisku z Wilgą Garwolin - 3:4. Bramki dla "Parafialnych" byli: Dominik Dukalski (dwie) oraz Daniel Iwan.

Środowa konfrontacja PKS-u z Wilgą była rywalizacją dwóch drużyn z absolutnego "czuba" ligowej tabeli. Zespół z Garwolina, który przed wczorajszym meczem był vice-liderem "Okręgówki", w 11.kolejkach zdołał zgromadzić 27.punktów (8 zwycięstw i 3 remisy). Natomiast PKS plasował się dwie lokaty niżej i tracił do Wilgi trzy oczka. Obydwa zespoły łączy osoba obecnego trenera PKS-u - Macieja Kędziorka. Nasz szkoleniowiec przez ostatnie dwa sezony prowadził zespół Wilgi.

Spotkanie prowadzone przez sędziego - Pawła Rupniewskiego - rozpoczęło się od zdecydowanych ataków PKS-u. Już w pierwszej akcji meczu Mariusz Boniec mógł zaskoczyć bramkarza gości, ale w dogodnej sytuacji nie trafił w piłkę. W 2.minucie bliski zdobycia bramki był Paweł Kłoskowicz, jednak jego strzał głową zatrzymał stojący na linii bramkowej obrońca rywali. W pierwszych dwudziestu minutach, które zostały całkowicie zdominowane przez "Biało-Zielonych" nasz zespół jeszcze czterokrotnie zagroził bramce Wilgi. Niestety tylko jedną z tych szans "PKS-iacy" zamienili na bramkę. W 18.minucie Dominik Dukalski strzałem z dystansu zdobył pierwszego gola w meczu. Po zdobyciu bramki nasz zespół zwolnił nieco tempo swojej gry, co wykorzystali rywale. W 24.minucie pierwszy strzał gości w meczu, na bramkę strzeżoną przez Jana Szczęsnego, okazał się skuteczny. Autorem wyrównującego gola był Jacek Kajtowski. Stracony gol źle wpłynął na poczynania naszego zespołu. W kolejnych minutach lepiej prezentowali się zawodnicy Wilgi. W 32.minucie Daniel Bogusz wykorzystał rzut karny i wyprowadził rywali na prowadzenie. W końcówce pierwszej połowy ponownie optyczną przewagę osiągnął PKS, ale bliżej zdobycia kolejnej bramki była Wilga. Dogodnej sytuacji dla gości nie wykorzystał Piotr Piorun. Napastnik rywali zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału w stronę pustej bramki i został uprzedzony przez Jerzego Pędicha, który wybił piłkę na rzut rożny.

Drugą połowę ponownie lepiej zaczęli podopieczni trenera Macieja Kędziorka. Już na samym początku tej części gry blisko zdobycia bramki wyrównującej byli Arkadiusz Milewski (jego strzał z linii bramkowej wybił obrońca Wilgi) oraz Andrzej Kociński, który nie wykorzystał sytuacji "1 na 1" z bramkarzem rywali. Niewykorzystane sytuacje przez nasz zespół zemściły się w 51.minucie. Podobnie, jak w pierwszej części gry, także i w trakcie drugiej odsłony, pierwszy groźny atak rywali zakończył się golem. Autorem trzeciego trafienia dla Wilgi był Piotr Piorun. Odpowiedź "Parafialnych" była bardzo szybka. W 55. minucie Dominik Dukalski zdobył swoją drugą bramkę w meczu. Tym razem nasz najlepszy strzelec wykorzystał rzut karny. W kolejnych minutach "PKS-iacy" wyraźnie dominowali na boisku. Nasi zawodnicy długo utrzymywali się przy piłce i raz po raz zagrażali bramce rywali. W 65.minucie gola wyrównującego, po składnej wymianie podań z Mariuszem Bońcem, zdobył Daniel Iwan. Odrobienie dwubramkowej straty przez nasz zespół nie zmieniło obrazu gry. Dominacja zespołu z Radości była jeszcze bardziej wyraźniejsza. Goście ograniczali się jedynie do "kasowania" ataków PKS-u, zagrywając długie podania w stronę swoich napastników. "Parafialni" mieli kilka szans na zdobycie gola numer cztery, jednak żadnej nich nie wykorzystali. Jak finalizować swoje akcje pokazała Wilga. W 87.minucie Jacek Kajtowski dostał dokładne, prostopadłe podanie od jednego ze swoich kolegów, ograł Janka Szczęsnego i skierował piłkę do pustej bramki. Wielka szkoda bo tą bramkę nasi zawodnicy sami podarowali rywalom. Złe wyprowadzenie piłki od własnej bramki (starta w środku pola) sprawiły, że dość nieoczekiwanie Wilga ponownie objęła prowadzenie. W doliczonym czasie gry obydwa zespoły stworzyły sobie po jednej dogodnej sytuacji bramkowej. Strzał "PKS-iaka" Daniela Iwana obronił bramkarz rywali. Natomiast sytuacji "1 na 1" z naszym bramkarzem nie wykorzystał jeden z wprowadzonych w drugiej części gry zawodników z Garwolina. Ostatecznie PKS przegrał z Wilgą - 3:4.

Kolejny raz w tym sezonie PKS przegrał spotkanie, w którym zasłużył przynajmniej na 1 punkt. Podobnie, jak w meczu z Victorią nasz zespół miał optyczną przewagę, dłużej utrzymywał się przy piłce, jednak zagrał bardzo nieskutecznie. Wilga zagrała mało efektownie, ale za to bardzo efektywnie. Zespół z Garwolina skrzętnie wykorzystał nasze błędy, dzięki czemu wygrał wczorajsze spotkanie.

Trzeba także wspomnieć o słabej pracy sędziego głównego - Pawła Rupniewskiego. Arbiter z Warszawy, mówiąc delikatnie, nie miał wczoraj najlepszego dnia. Jego bardzo kontrowersyjne decyzje i brak szybkiego utemperowania zapędów zawodników do ostrej gry, bardzo zaogniły atmosferę na trybunach, jak i na samym boisku.

Kolejny mecz ligowy nasz zespół rozegra w najbliższą sobotę (22.10). Tym razem "Parafialni" zmierzą w Józefowie z miejscową Józefovią. Początek spotkania o godz. 12.30

----------> OCEŃ ZAWODNIKÓW <----------

(Więcej szczegółów w rozwinięciu)

(Bramka po bramce)

18'

(1 : 0)

W 18.minucie Dominik Dukalski zdobył gola otwierającego wynik spotkania. Najlepszy strzelec PKS-u pokonał bramkarza gości uderzeniem lewą nogą z 21.metrów.

24'

(1 : 1)

Sześć minut po stracie bramki Wilga Garwolin zdołała doprowadzić do wyrównania. Gola dla gości, płaskim strzałem prawą nogą zdobył Jacek Kajtowski. Duży wkład w to trafienie ma prawy pomocnik Wilgi - Piotr Baranowski, który najpierw ograł na prawym skrzydle obrońcę PKS-u, a potem dograł piłkę na 5.metr wprost do niepilnowanego napastnika z Garwolina.

32'

(1 : 2)

W 32.minucie Daniel Bogusz wykorzystał rzut karny i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. "Jedenastka" została podyktowana za faul na Kamilu Zawadce.

51'

(1 : 3)

W 51.minucie Piotr Piorun zdobył trzecią bramkę dla Wilgi. Doświadczony napastnik rywali wykorzystał prostopadłe podanie jednego ze swoich i po ograniu dwóch, środkowych obrońców, strzałem prawą nogą (odległość 10.metrów) skierował piłkę do siatki.

55'

(2 : 3)

Szybką riposta PKS-u. W 55.minucie Dominik Dukalski zamienił  rzut karny na bramkę, podyktowany za faul na Arkadiuszu Milewskim.

65'

(3 : 3)

Dwójkowa akcja Daniel Iwan - Mariusz Boniec dała wyrównujące trafienie "Parafialnym". Popularny "Boniu" bardzo dokładnie zagrał piłkę "na jeden kontakt" w pole karne wprost do wbiegającego "Ajwena", który strzałem bez przyjęcia pokonał bramkarza rywali.

87'

(3 : 4)

Błąd przy wyprowadzeniu piłki PKS-u  (starta w środkowej strefie boiska) wykorzystał jeden z przeciwników i przechwycił futbolówkę. Po odbiorze bez zastanowienia "uruchomił" niepilnowanego Jacka Kajtowskiego. Były zawodnik m.in OKS-u Otwock czy Hutnika Hita Czechy nie zmarnował okazji "1 na 1" z Janem Szczęsnym i po ograniu bramkarza PKS-u skierował piłkę do pustej bramki.

90+1'

(3 : 4)

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartką, za prowokacyjne gesty w stosunku do widowni, został ukarany Piotr Piorun.

90+3'

3 : 4

Po upłynięciu czterech doliczonych minut prowadzący spotkanie sędzia Paweł Rupniewski zakończył zawody. Ostatecznie PKS Radość przegrał na własnym boisku z Wilgą Garwolin - 3:4.

Stadion przy ul. Wielowiejskiej w Radości;; dnia 20.10.2011 o godzinie 15:30

Goście

PKS Radość

Sędziowali:

Paweł Rupniewski      (WS Warszawa)

Robert Szynkowski     (WS Warszawa)

Adam Bereda                (WS Warszawa)

Ocena sędziego głównego (skala 1-10): 3,0

Widzów: ok. 100

Goście

Wilga Garwolin

Bramki: Dominik Dukalski (18'), (55'-k); Daniel Iwan (65') - Jacek Kajtowski (24'), (87'); Daniel Bogusz (32'-k); Piotr Piorun (51')

http://img132.imageshack.us/img132/3043/mnews41.jpg PKS Radość: J.Szczęsny - Lasecki, Kłoskowicz, Zagórny, Bielecki - Milewski , Pędich http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (85' Szczęsny), Iwan http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif, Dukalski http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif, A.Kociński - Boniec

http://img132.imageshack.us/img132/3043/mnews41.jpg Wilga Garwolin: Nurzyński - Trojanek, Karol Zawadka, Grążka , Makulec - Baranowski http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (85' Leszek), Kamil Zawadka http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (82' Szczęśniak), Bogusz http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (82' Sitarek), Ochnik - Piorun http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif, Kajtowski http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (90+2' Goławski)

- W 78.minucie spotkania żółtą kartką został ukarany, rezerwowy bramkarz gości - Cezary Jakubaszek.