Aktualności

ZWYCIĘSTWO W RADZYMINIE

• autor: Wasu91, 2011-10-16 03:00

"KOLEJNA WYGRANA I KOLEJNA KONTUZJA"

Siódme zwycięstwo w obecnym sezonie odniósł PKS Radość. W meczu XI kolejki Ligi Okręgowej (gr. Warszawa I) podopieczni trenera Macieja Kędziorka pokonali na wyjeździe Mazur Radzymin - 3:2. Bramki dla "Parafialnych" zdobyli: Janusz Lasecki, Dominik Dukalski oraz Arkadiusz Milewski.

Do wczorajszego spotkania obydwa zespoły przystępowały z nadziejami na wywalczenie "wyczekiwanego" kompletu punktów. Gospodarze, których śmiało można nazwać "drużyną własnego boiska" (wszystkie dotychczas zdobyte punkty wywalczyli na stadionie w Radzyminie) liczyli na przełamanie passy 3 porażek z rzędu. Dla naszego zespołu konfrontacja z Mazurem była szansą na odniesienie pierwszej wygranej od dwóch kolejek, w trakcie których "PKS-iacy" przegrali z Victorią Zerzeń i zremisowali z Drukarzem Warszawa.

Mecz, prowadzony przez sędziego - Marka Karkuta - zaczął się bardzo źle dla PKS-u. Już w 4.minucie boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Dariusz Papierz. W jego miejsce na plac gry wszedł Konrad Kryśkiewicz. Uraz kapitana PKS-u i wynikające z niego kłopoty z zestawieniem linii pomocy w naszym zespole, próbowali wykorzystać gospodarze, którzy od pierwszych minut dążyli do szybkiego zdobycia bramki. Ataki rywali okazały się jednak mało skuteczne. Pierwsi wynik spotkania otworzyli nasi zawodnicy. W 14.minucie bramkarza rywali zaskoczył Janusz Lasecki. Po zdobyciu bramki "PKS-iacy" osiągnęli znaczną przewagę, którą udokumentowali drugim golem autorstwa Dominika Dukalskiego (31.minuta). Najlepszy strzelec PKS-u zdobył bramkę uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego. Niestety dwubramkowe prowadzenie wyraźnie rozluźniło naszych zawodników. Ostatni kwadrans pierwszej części gry zdecydowanie przebiegał pod dyktando gospodarzy. W jego trakcie zawodnicy z Radzymina stworzyli sobie kilka bardzo dogodnych sytuacji strzeleckich. Dwukrotnie dobrymi interwencjami popisał się nasz golkiper - Jan Szczęsny. Niestety w 44.minucie "Jano" musiał skapitulować. Kontaktową bramkę dla rywali zdobył Kamil Suchocki. Na przerwę nasz zespół udał się z jednobramkową zaliczką.

Początek drugiej połowy nie należał do najciekawszych. Obydwa zespoły skupiły się na opanowaniu środka pola, przez co na boisku wiele było fauli i rwanej gry. W 55.minucie błąd linii defensywnej rywali mógł wykorzystać Arkadiusz Milewski, jednak jego strzał lewą nogą był minimalnie niecelny. "Miller" na listę strzelców wpisał się dopiero w 68.minucie spotkania, kiedy to wykorzystał podanie Konrada Kryśkiewicza i skierował piłkę do pustej bramki. Po tym golu ponownie do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy z Radzymina. Gospodarze największe zagrożenie pod naszą bramką stwarzali po umiejętnie wykonywanych rzutach z autu. Po jednym z takich wznowień, w 89.minucie, kolejnego gola kontaktowego zdobył Kamil Suchocki. Drugie trafienie w meczu napastnika Mazura ustaliło końcowy wynik spotkania. Ostatecznie PKS pokonał podopiecznych trenera Krzysztofa Etmanowicza - 3:2.

Cieszą kolejne trzy oczka, lecz martwi kolejny uraz kluczowego zawodnika. Do grona kontuzjowanych pomocników (Andrzeja Kocińskiego, Michała Wąsowskiego i Marcina Skrzyńskiego) doszedł kolejny "PKS-iak", kapitan i filar środka pola - Dariusz Papierz. Nie jest to dobry prognostyk na dwa najbliższe mecze z dwoma, obecnie najlepszymi drużynami w lidze. Mimo tych absencji liczymy na dobrą grę i korzystne wyniki.

Wspomniane przyszłotygodniowe mecze PKS rozegra w środę (19.10) i sobotę (22.10). Najpierw nasz zespół podejmie na własnym boisku Wilgę Garwolin (2.miejsce), początek godz. 15.30. Trzy dni później "Parafialni" zmierzą się w wyjazdowym meczu z Józefovią Józefów (1.miejsce). To spotkanie rozpocznie się o godz. 12.30.

----------> OCEŃ ZAWODNIKÓW <----------

(Więcej szczegółów w rozwinięciu)

(Bramka po bramce)

14'

(0 : 1)

W 14.minucie Janusz Lasecki zdobył premierowego gola w spotkaniu. Obrońca PKS-u wykorzystał podanie Mariusza Bońca i strzałem lewą nogą pod poprzeczkę, z 8.metrów, zaskoczył próbującego interweniować bramkarza gości.

31'

(0 : 2)

W 31.minucie Dominik Dukalski zwiększył prowadzenie PKS-u do różnicy dwóch bramek. Najlepszy strzelec "Parafialnych" zaskoczył golkipera rywali uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego (odległość 18.metrów).

44'

(1 : 2)

W 44.minucie Kamil Suchocki zdobył kontaktową bramkę dla swojego zespołu. Rosły napastnik Mazura zmusił do kapitulacji bramkarza PKS-u - Jana Szczęsnego płaskim strzałem prawą nogą z 9.metrów.

68'

(1 : 3)

W 68.minucie indywidualną akcję lewym skrzydłem przeprowadził  Konrad Kryśkiewicz. Skrajny pomocnik PKS-u, po przedryblowaniu dwóch rywali, dośrodkował piłkę po ziemi, wzdłuż bramki rywali. Futbolówka dotarła wprost do niepilnowanego Arkadiusza Milewskiego, który strzałem prawą nogą, z 4 metrów, skierował piłkę do pustej bramki.

89'

(2 : 3)

W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Kamil Suchocki zdobył swojego drugiego gola w meczu, który ostatecznie ustalił końcowy wynik spotkania. Zawodnik Mazura sfinalizował podanie głową (przedłużenie długiego wrzutu z autu) swojego kolegi i także głową, z 3.metrów, posłał piłkę do bramki PKS-u.

90+3'

2 : 3

Po upłynięciu trzech doliczonych minut prowadzący spotkanie sędzia Marek Karkut zakończył zawody. Ostatecznie PKS Radość wygrał z Mazurem Radzymin - 3:2.

Stadion przy ul. Wołomińskiej 3 w Radzyminie;; dnia 15.10.2011 o godzinie 15:30

Goście

Mazur Radzymin

Sędziowali:

Marek Karkut              (WS Warszawa)

Rafał Roguski              (WS Warszawa)

Tomasz Sadurski          (WS Warszawa)

Ocena sędziego głównego (skala 1-10): 8,0

Widzów: ok. 100

Goście

PKS Radość

Bramki: Kamil Suchocki (44'), (89') - Janusz Lasecki (14'); Dominik Dukalski (31'); Arkadiusz Milewski (68');

http://img132.imageshack.us/img132/3043/mnews41.jpg Mazur Radzymin: Bestry - Sochacki, Włodarczyk, Gajewski , Jezierski http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (46' Tarach) - Wyszyński , Markozaszwili, Górecki, Urbanowski - Stankiewicz, Suchocki http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif

http://img132.imageshack.us/img132/3043/mnews41.jpg PKS Radość: J.Szczęsny - Lasecki http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif, Kłoskowicz, K.Szczęsny, Kuźma http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (77' Jaroszewski) - Milewski http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (70' Pyra), Papierz  http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (4' Kryśkiewicz ), Iwan, Dukalski http://img407.imageshack.us/img407/755/goal.gif, Pędich - Boniec http://img258.imageshack.us/img258/1428/sub.gif (88' Bogusz)